Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Genel Kurulu

Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Genel Kurulu
Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisinin 2. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisinin 2. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
Belediye Kültür Sarayındaki toplantıya, Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Demir, Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu Üyesi Ahmet Batat, Ulusal Gençlik Parlamentosu Ege Bölgesi Yürütme Kurulu Üyesi Hasan Er ile 32 farklı kuruluştan 85 delege katıldı.
Toplantı da il olarak katılımcılara Gençlik Meclisleri ve Ulusal Gençlik Parlamentosu hakkında bilgilendirme yapıldı, Ulusal Gençlik Parlamentosu ve Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisinin tanıtım filmleri izletildi. Daha sonra gençlerin kent yaşamındaki sorunları hakkında söyleşi gerçekleştirildi.
Bunun ardından yapılan seçimde, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisinin yeni yürütme kurulu, Merve Uysal (Anadolu Öğretmen Lisesi), İlker Lütfi Bükni (Endüstri Meslek Lisesi), Oğuz Ok (Dumlupınar Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü), Duygu Ünal (Dumlupınar Üniversitesi Genç Tema Kulübü), Yaşar Tokerim (Kızılay Derneği), Reyhan Çelik (Synaos Fikir Kulübü), Yasin Karakoç ve Esra Sarı (Gençlik Merkezi), Pınar Dönmez (Adalet ve Kalkınma Partisi), Merve Dülger ve Rıfat Kıncı (Milliyetçi Hareket Partisi), Muhammed Dilmen'den (Büyük Birlik Partisi) oluştu.
Siyasi partilerin 6'şar aylık periyotlarla değişmeli olarak temsiliyet sağlayacağı, Öğrenci Konseyi seçimleri henüz tamamlanmadığından buradan temsilcinin seçimlerden sonra yürütme kurulunda yer alacağı, çalışma gruplarının ilk yürütme kurulu toplantısında belirleneceği, daha sonra çalışma grubu liderlerinin yürütme kuruluna gireceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com