Kütahya Keresteciler Camii ibadete açıldı

Kütahya Keresteciler Camii ibadete açıldı
Kütahya'da, hayırseverlerin de katılarıyla Keresteciler Sitesine yaptırılan cami, Vali Kenan Çiftçi'nin de katıldığı törenle ibadete açıldı.

Kütahya'da, hayırseverlerin de katılarıyla Keresteciler Sitesine yaptırılan cami, Vali Kenan Çiftçi'nin de katıldığı törenle ibadete açıldı.
Keresteciler Camii'de, aynı anda 800 kişinin ibadet edebileceği belirtildi. 5 yılda tamamlanan caminin proje maliyetinin 520 bin TL olduğunu ifade vedildi.
Caminin açılış törenide bir konuşma yapan Kütahya Müftüsü Mustafa Üskülüplü, 'Camilerin tarihi gelişimine baktığımızda İslam tarihi kaynaklarına göre, İslam'da ilk mescit Hazreti Peygamberin Mekke'den Medine'ye hicreti sırasında Kuba'da bizzat kendisinin de taş ve kerpiç taşımak suretiyle yaptırdığı Kuba Mescidi olmuştur. Medine'ye vardığında da kendisine ikamet edeceği bir ev yapmadan önce mescidi yaptırmıştır ki, sevgili Peygamberimizin bu hareketi, camilerin önemini ve zaruretini ortaya koymuştur. Müslümanlar da Resulullah'ın gösterdiği bu hassasiyeti hissederek, ihtiyaç duyulan yerlere camii ve mescitler yaptırarak Cenab-ı Hak'ın Tevbe Suresi 18. ayette, 'Allah'a ve ahiret gününe inananlar, Allah'ın mescitlerini yani camilerini imar eder' buyurmuş olduğundan, mescitleri Allah'ın mülkiyeti olarak değerlendirmiş ve Hazreti Peygamber'in, 'Allah için mescit ve cami yapan kimseye, Allahü teala benzeri ile karşılık verecek, cennette ona bir köşk ihsan edecektir' müjdesi ile de bu mükafatı yakalamak ve iman ispatı için adeta yarışa girmişlerdir' dedi.
Cami Yaptırma Derneği Başkanı Ömer Faruk Aksu, caminin yapılmasında katkıda bulunan Müftü Mustafa Üskülüplü ve Vali Kenan Çiftçi'ye üzerinde caminin fotoğrafının bulunduğu birer çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com