“Kütahya marka kent adayı değil, marka kent"

“Kütahya marka kent adayı değil, marka kent"
Kütahya’nın termal merkezleri için yatırımcıların tesis yapmak ve yatırım yapmak için kendilerini aradıklarını bildiren Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Kütahya marka kent adayı değil, marka kent olmuş durumda” dedi.

Kütahya’nın termal merkezleri için yatırımcıların tesis yapmak ve yatırım yapmak için kendilerini aradıklarını bildiren Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Kütahya marka kent adayı değil, marka kent olmuş durumda” dedi.
Katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin Kütahya hakkındaki sorularını yanıtlayan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya’nın hızla geliştiğini söyledi. Kütahya’nın her yönüyle ele alındığı programda Vali Çiftçi Kütahya için şu değerlendirmelerde bulundu; “Kütahya’da göreve başladığımdan bu yana çeşitli olumsuzluklar yaşadık. Simav depremi, siyanür hadisesi, tanker patlaması gibi. Tüm bu olumsuzlukları çok şükür atlattık. En önemlisi biz bu yaşanan olumsuzluklardan ders çıkarmasını bildik. Örneğin yaşadığımız bir tanker patlaması olayında dedik ki bizim Kütahya olarak yeni bir çevre yoluna ihtiyacımız var. Bunun çalışmalarını başlattık. Simav depremi de bize yapılan ve yapılacak olan binaların daha sağlıklı bir şekilde yapılması gerektiğini, deprem anı ve deprem sonrası gibi konularda tecrübe edindik. Siyanür olayında kriz anı krize müdahale gibi konuları içeren bir kitap oluşturduk. Kütahya olarak olumsuzluklar karşısında birlik olduğumuzu, birlikte hareket etmenin önemini bir kez daha yaşamış olduk. Ve bu süreçleri en az zararla atlattık” dedi.

‘KÜTAHYA MARKA KENT’
Kütahya’nın hızla geliştiğini ve büyüdüğünü kaydeden Vali Çiftçi, Kütahya’nın marka kent adayı değil marka kent halinde olduğunu söyledi. Vali Çiftçi; “Kütahya hakikaten büyük bir şehir. Sahip olduğu değer açısından bakıldığı zaman büyük bir zenginliğe sahip. Termal merkezleri, turizm alanları, doğası, sahip olduğu yer altı kaynakları ve buna benzer birçok değer Kütahya’yı zaten marka kent haline getirmiştir. Bizler ilin yöneticileri ve ilin sakinleri olarak birlikte hareket ederek Kütahya’yı daha iyi noktalara taşımak için çaba sarf ediyoruz.”

‘TANITIM EKSİKLİĞİNİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ’
Varlığı ile kendi kendine yeten bir Kütahya’nın halihazırda olduğunu ifade eden Vali Kenan Çiftçi, “Kütahya’nın tek eksiğinin tanıtım olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de girişimlerimiz var. Yurt içi ve yurt dışında birçok fuarlara katılarak Kütahya’yı tanıtıyoruz. Almanya’da katıldığımız bir fuarda Kütahya’yı bizzat ben ve belediye başkanı stantta durarak tanıttık. Gelenlere Kütahya’yı anlattık. Bunun gibi birçok etkilikler düzenlenmekte. Çavdarhisar Kaymakamlığının yapmış olduğu tanıtım faaliyetleri ile birlikte bugün oraya büyük bir ilgi ve alaka var. Günlük yaklaşık 400 kişi Aizonai’yi ziyaret ediyor. Bu çok iyi bir gelişme. Diğer ilçelerimiz ve Kütahya merkezine de çok sayıda ziyaretçiler gelmeye başladı. Bu yapılan çalışmalarla daha da hız kazanacak.”

‘ZAFER HAVALİMANI BÖLGEYİ KALKINDIRACAK’
Kütahya, Afyon ve Uşak illerinin faydasına sunulacak olan Zafer Bölgesel Havalimanının bölge için büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Vali Çiftçi, “Zafer Havalimanı bölgemizin kalkınmasında büyük etkiye sahip olacak. Özellikle termal merkezler açısından bir havayolu taşımacılığının olması büyük bir avantaj. Sağlık turizminin önem kazandığı günümüzde havayoluyla insanlar hem Kütahya’ya, hem Afyon’a hem Uşak’a hem de Eskişehir’e akın akın geleceklerdir. Bu da bölgenin kalkınması demektir. Yine bunun yanında yatırımcılar yatırım yapmak, tesis yapmak için bizleri arıyorlar. Bizler de onları buraya çekmek için çalışıyoruz” diye konuştu.
Vali Çiftçi son olarak da Kütahya’yı güzel günlerin beklediğini, her anlamda gelişen bir Kütahya’nın yapılan gayretli çalışmalar neticesinde oluşacağını da sözlerine ekledi.
(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com