Kütahya merkezden 'sızma yok' açıklaması!...

Kütahya merkezden 'sızma yok' açıklaması!...
Kütahya'da muhalefet partilerine mensup siyasiler tesisin bulunduğu köyde sabahlerken; Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'dan geçerken Valiliğe uğrayıp oradan "durum kontrol altında" açıklaması vermekle yetindi.

Kütahya'da muhalefet partilerine mensup siyasiler tesisin bulunduğu köyde sabahlerken; Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'dan geçerken Valiliğe uğrayıp oradan 'durum kontrol altında' açıklaması vermekle yetindi.

Kütahya'da muhalefet partilerine mensup siyasiler tesisin bulunduğu köyde sabahlerken; Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'dan geçerken Valiliğe uğrayıp oradan 'durum kontrol altında' açıklaması vermekle yetindi. Mevcut AKP Kütahya milletvekilleri ise olayın olduğu gece köye giremedi.
Bakanın köy halkına açıklama yapmak için tesise gelmesi beklenirken, gelmemesi halkın tepkisine yol açtı.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'da içinde siyanürlü su bulunan barajın çökmesiyle ilgili Kütahya merkezde yaptığı açıklamada, 'Çökme neticesinde bir gram dahi siyanürlü su dışarıya sızmamıştır. Kimse endişe etmesin, durum kontrol altında' dedi.
Kütahya il merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Gümüş köyü yakınında bulunan ve içinde siyanürlü su olan 3 kademeli barajın ortasındaki set cumartesi günü çökmüştü.
Çökmenin ardından valilik ve ilgili kurumlar seferber olurken, dün Kütahya'ya gelen Çevre Bakanı Veysel Eroğlu konuyla ilgili açıklamasını şehir merkezinde yaptı.
Eroğlu, Kütahya Valiliği'nde yaptığı açıklamada, 'Olay bize intikal ettiğinde hemen ekip gönderdik. Çökme, fabrikayla ilgilidir. Çökme sonucu bir gram dahi siyanürlü su dışarıya sızmamıştır. Olaydan sonra ekiplerimiz 24 saat içinde yer altı ve yüzey sularıyla ilgili bütün tahlilleri yaptı. Yapılan tahliller neticesinde dışarı siyanürlü su sızdığı tespit edilmedi.
Muhalefetin yaptığı çok ayıp. Sanki burada olağan üstü bir durum varmış gibi yansıtıyorlar' diye konuşu. (H.Yiğit)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com