"Kütahya Neredeyse Beldeye Dönecek"

"Kütahya Neredeyse Beldeye Dönecek"
Kütahya Demokratik Sol Parti (DSP) Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi Kütahyalıya ait birçok değerin özelleştirildiğini anımsatarak, Kütahya'da yaşayan bütün insanların bir bütün olarak bir araya gelmeleri gerektiğini belirterek, özelleştirmelere karşı du

Kütahya Demokratik Sol Parti (DSP) Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi Kütahyalıya ait birçok değerin özelleştirildiğini anımsatarak, Kütahya'da yaşayan bütün insanların bir bütün olarak bir araya gelmeleri gerektiğini belirterek, özelleştirmelere karşı durmalarını istedi.

Kütahya Demokratik Sol Parti (DSP) Kadın Kollaarı Başkanı İclal Nimsi, Kütahyalıya ait birçok değerin özelleştirildiğini anımsatarak, Kütahya'da yaşayan bütün insanların bir bütün olarak bir araya gelmeleri gerektiğini belirterek, özelleştirmelere karşı durmalarını istedi.
Nimsi, Kütahya'nın ilçelerinden seçilip parlementoya giden birçok milletvekilin kendi ilçeleri dışında Kütahya'nın gelişmesi ve kalkınması için çalışmadıklarını belirterek konuşmasını şöyle kaydetti: 'Milletvekillerimiz sadece seçildikleri ilçeler için çalışıyor. İlçelerimizn gelişmesi elbette güzel; ancak ilçelerimiz gelişirken Kütahya merkezimiz yerinde sayıyor, hatta gün geçtikçe küçülmeye başladığını bile söyleyebilirim. Milletvekillerimiz sadece kendi ilçelerinden değil merkez ilçeden de oy alarak göz ardı etmemeleri gerekiyor.'
Kütahya esnafının ekmek kapısı olan Jandarma Alayı'nın Kütahya'dan Kastanbonu'ya taşınacağını ileri süren Nimsi, özelikle askerlerin yemin töreni sırasında esnafa büyük katkı sağladığını ifade ederek, Jandarma Alayı'nın Kütahya'da kalması gerektiğini sözlerine ekledi.
Kütahya'da yaşayan bütün insanlara Kütahya'ya sahip çıkmaları için çağrıda bulunan Nimsi sözlerine şöyle devam etti: 'Bizler hep birlikte yasal çerçevede Kütahyamız için elimizden geleni yapmalıyız. Her zaman vurguluyoruz bir zamanlar Sancak Beyi olan Kütahyamız neredeyse beldeye dönecek. Her şey olup bittikten sonra feryatlar işe yaramaz. Esnaf odaları harekete geçmeli, Kütahya'dan seçilen vekillerimiz harekete geçmeli ve Kütahya'da bulunan bütün siyasi parti temsilcileri el ele vererek esnafımıza ve Kütahyamıza sahip çıkmalı'.
Son olarak Kütahyalılar için kanayan yara durumuna gelen DPÜ Tıp Fakültesinin kadro alamadığından dolayı DPÜ'de okumaya başlayan öğrencilerin başka üniversitelere aktarıldığına dikat çeken Nimsi, Kütahyalıların bu durumu hak etmediğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com