Kütahya 'ortak konseptle' kalkınır

Kütahya 'ortak konseptle' kalkınır
EGO Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve Kütahya'dan milletvekili aday adaylığı için halktan gelen istekler üzerine EGO Genel Müdürlüğü görevinden istifa etmesi beklenen Ömer Ulu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Kütahya'nın sorunları ve çözüm nok

EGO Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve Kütahya'dan milletvekili aday adaylığı için halktan gelen istekler üzerine EGO Genel Müdürlüğü görevinden istifa etmesi beklenen Ömer Ulu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Kütahya'nın sorunları ve çözüm noktaları konusunda açıklamalarda bulundu. Ulu, Kütahya'nın en önemli sorunun, ortak bir hedef belirleyip Kütahya'yı daha ileriye götürecek ortak bir hedef doğrultusunda bir uzlaşma ve bütün kesimlerin peşinde koşacağı bir konseptin olmaması olduğunu söyledi.

-10 MART PERŞEMBE GÜNÜ İSTİFA ETMESİ BEKLENİYOR-
EGO Genel Müdürü Ömer Ulu'nun Kütahya halkından gelen istekler üzerine 10 Mart Perşembe günü görevinden istifa ederek AK Parti Kütahya Milletvekilliği aday adaylığını açıklaması bekleniyor.
Kütahya'da dün basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Ulu, demokrasinin daha fazla gelişmesi ve partiler içinde demokrasi zenginliğin artması için milletvekili aday adayı sayının fazla olması gerektiğine inandığını söyledi.
Kütahya'nın en önemli sorunun, ortak bir hedef belirleyip Kütahya'yı daha ileriye götürecek ortak bir hedef doğrultusunda bir uzlaşma ve bütün kesimlerin peşinde koşacağı bir konseptin olmaması olduğunu belirten Ulu, Kütahya'nın kalkınması için ortak konseptin oluşturulması gerektiğini kaydetti.
'KÜTAHYA ORTAK SİNERJİ İLE GELİŞİR'
Herkesin Kütahya'nın gelişmesi ve yükselmesi için çalıştığını ancak ortak konsept olmaması nedeniyle kopuklukların meydana geldiğini bu nedenle Kütahya'ya gelecek hizmetlerin eksik gelmesine neden olduğunu belirten Ulu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahyalı hemşehrilerimle sohbetlerimde de vatandaşlarımız Kütahya'nın dinamiklerinin ortak bir hedefe kilitlenmesi gerektiğini özellikle belirtiyorlar. Bu ortak hedefte Kütahya'ya hizmet olmalıdır. Ben kaymakamlık görevimde ve EGO Genel Müdürlüğü görevimde de tek kişilik karar vermeyi uygulamadım. çünkü dünya artık tek kişilik iktidarların kararlarıyla yürütülmüyor.'

'HERKES HER ŞEYİ BİLEMEZ'
Herkesin her şeyi bilmesinin mümkün olmadığını, ortak ve doğru bir kararın alınması için istişare mekanizmalarının geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Ulu, Kütahya'da yönetime talip olan herkesin uzman olduğu alanlarda bir araya gelerek istişare etmeleri gerektiğini söyledi.
Kaymakamlık görevi sırasında uyguladığı yöntem ve uygulamalardan örnekler veren Ulu; 'Öncelikle; belediye başkanlarını, il genel meclis üyelerini, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve belediye meclis üyelerini hepsi ile bir salonda bir araya gelerek, kendi devlet anlayışımı ve kendi hizmet anlayışını kendilerine aktarırım ve ondan sonra ilçenin sorunları ile ilgili onlardan görüş alırım böylelikle bu toplantının sonunda ilçenin sorunları kendiliğinden ortaya çıkmış olurdu' dedi.

'SORUNLARIN TESPİTİ GİBİ ÇÖZÜMLERDE TESPİT EDİLMELİ
Aynı yöntemin Kütahya için uygulandığında Kütahya'nın sorunlarının 2 saatte tespit edilebileceğini ifade eden Ulu, sorunların tespitinin önemli olduğunu ancak tespit edilen sorunların aynı kişilerce de çözülmesi yönünde girişimlerde bulunulması gerektiğine inandığını söyledi. Ulu, böylece herkes çözüm üzerine ortak bir konsepte buluşarak, çözüm noktasında birleşebileceğini söyledi.
İstişare toplantılarında herkesin düşüncelerini dile getirmesi ile Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi için ortak bir sinerjinin oluşturlması gerektiğine inandığını dile getirdi.
'KÜTAHYA'NIN TURİZM KONSEPTİNE İHTİYACI VAR'
Kütahya Merkez ve ilçeleri ile birlikte turizm konsepti oluşturmayı çok önemsediğini kaydeden Ulu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Ben gelişmekte olan ülkelerin potansiyeli olmayan ülkeler olduğuna inanmıyorum. Gelişmekte olan ülkeler potansiyeli olan ülkelerdir ama aynı zamanda bunu harekete geçiremeyen ülkeler olduklarını da biliyoruz. Ama elinizdeki potansiyelleri harekete geçirmeye başladığınız zaman gelişmiş ülkler konseptine giren ülke konumuna gelirsiniz. '

'KÜTAHYA'NIN KÜLTÜREL DEĞERLERİ HAREKETE GEÇİRİLMELİ'
Türkiye'nin birçok ilinin kültürel turizm sayesinde önemli gelirler elde ettiğini anımsatan Ulu, Kütahya'nın kuruluşun ve kurtuluşun kenti olduğunu ve kültürel değerlerin fazlasıyla bu ilde yer aldığını ancak bu değerlerin harekete geçirilmesi nedeniyle bu değerlerden faydalanamdığını söyledi.

-BASIN MENSUPLARININ
İLGİSİ YOĞUNDU-
EGO Genel Müdürü Ömer Ulu'nun basın toplantısına; Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, Akis ve Haber Kütahya Gazeteleri sahibi Alaaddin Akkaşoğlu, Yeni Kütahya ve Kütahya Gazeteleri sahibi Mehmet Yaylıoğlu, Kütahya Gerçek Gazetesi sahibi Hüseyin Gezgin, Destan TV Temsilcisi Erkan Sağlam çok sayıda yerel medya temsilcisi katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com