Kütahya protokolünden bayram ziyareti

Kütahya protokolünden bayram ziyareti
Kurban Bayramı münasebetiyle Hava Şehitliği'ni ziyaret eden Kütahya protokolü, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıp dua etti.

Şehitlitte bir açıklama yapan Vali Yılmaz, "Bir bayramda daha hep beraberiz. Burada şehit ve gazi ailelerimizle beraber olalım istedik. Ben katılan ailelere teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarımızla beraber sizlerin yanınızda olduğumuzu özellikle bilmenizi isterim. Bu bayramda da, düğünde de, kederde de böyledir. Her zaman biriz ve beraberiz. Bu kardeşlik ruhunun devam etmesi gerekmektedir. Devam ettirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Sizlere de sabırlar diliyorum. Bilin ki acılarınız hepimiz için aynıdır. Bu acıyı yürekten paylaştığımızı bilmenizi özellikle istiyorum. Ben vekillerimiz başta olmak üzere katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak bu acıları tekrar yaşatmasın. Ama buna ihtiyaç duyulursa hepimizin de bu uğurda seve seve şehit olacağımız bilinsin. Devletimizde en üstten en alt kademeye kadar görev alan herkes, bu bilinci taşımaktadır. İnşallah bu acıları Cenab-ı Hak bizlere tekrar yaşatmaz.Bundan sonra bizlerin yapacağı tek şey sizlere bir emanet olarak sahip çıkmak ve dua etmektir. Bugün bir dua ile birlikte şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için buraya geldik. Ben tüm katılanlara tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Şehitliklerin ziyaretinin ardından İl Müftülüğümüz tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okutularak, Türkçe meali anlatıldı, ardından topluca dua edildi.

Şehitlik ziyaretine, Kütahya Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Alim Işık, Vural Kavuncu, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu, Belediye Başkan vekili Halil Toklu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Vali Yardımcıları Bilal Ölmez ve Mete Buhara, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı Asım Okat, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğul, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve şehit yakınları katıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com