Kütahya şampiyonları ağırladı

Kütahya şampiyonları ağırladı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Dumlupınar Üniversitesi BESYO öğrencileri Atletizmde Olimpiyat şampiyonu olan Aslı Çakır Alptekin, Avrupa Şampiyonu Gülcan Mıngır, Halil Aktaş, Halter’de şampiyonluklara imza atan Er
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Dumlupınar Üniversitesi BESYO öğrencileri Atletizmde Olimpiyat şampiyonu olan Aslı Çakır Alptekin, Avrupa Şampiyonu Gülcan Mıngır, Halil Aktaş, Halter’de şampiyonluklara imza atan Erol Bilgin ve Milli sporcu Elif Yıldırım onuruna yemek verdi. 
DPÜ BESYO öğretim üyeleri ile Milli sporcuların katıldığı yemekte şampiyon Milli sporcuları tebrik eden BESYO Müdürü Prof. Dr. Arslan Kalkavan, “Ülkemizi, bayrağımızı, üniversitemizi temsil noktasında gösterdiğiniz çabadan, başarılardan dolayı siz öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bundan sonra sizler toplumun önünde olan kişiler olarak topluma örnek kişiler olacaksınız. Yeni yeni başarılara imza atacaksınız” dedi.
Olimpiyat Şampiyonu Milli sporcu Aslı Çakır Alptekin ise İstiklal Marşı'nın okunduğu anda çok duygulandığını belirterek gözyaşlarını tutamadığını söyledi.
Aslı Çakır Alptekin, başarısını çalışamaya ve inanmaya bağlı olduğunu söyleyerek, “Başkaları başarabiliyorsa ben de başarılı olabilirim diyerek çalıştım ve başaracağıma kendimi inandırdım ve başardım. Şampiyon olduktan sonra herkes beni tanıdı. Londra’da bile insanlar seni izledim, sen şampiyonsun diyerek imza istediler. Türkiye döndükten sonra bir çok kişi mektup göndererek tebrik etti ve imzalı fotoğraf istediler. Bunlara teşekkür ederek cevap veriyorum. Türkiye’de sevgi seliyle karşılaştım. Ülkemiz insanına bu mutluluğu yaşattığım, Ay-yıldızlı bayrağımızı Londra Olimpiyatlarında dalgalandırdığım ve istiklal Marşımızı okutturduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu. 
Yemeğin ardında BESYO Müdürü Prof. Dr. Arslan Kalkavan, şampiyon sporculara teşekkür plaketlerini takdim etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com