Kütahya şehidine ağlıyor

Kütahya şehidine ağlıyor
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen 8 askerden birisi olan Mustafa Türkmen’in memleketi Kütahya’da yas var.
Babası Halil İbrahim, annesi Elmas ile birlikte ailesinin İzmir -Buca'da oturduğu öğrenilen piyade er Mustafa Türkmen’in teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşmesi, memleketi olan Gediz’in Akkaya köyünde yürekleri dağladı. Gediz Kaymakamı İsmail Çorumlu, şehit piyade er Mustafa Türkmen’in ailesiyle yapılan görüşmede, şehidin İzmir'e mi yoksa memleketi Gediz’e mi defnedileceği konusunda henüz bir karar verilmediğini söyledi.
3 ay sonra tezkere alacağı belirtilen Türkmen’in ailesine ve bütün şehit yakınlarına baş sağlığı dileyen Kaymakam Çorumlu, muhtemel hazırlıklar tamamlandıktan sonra yeni gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi.
 
-ŞEHİT PİYADE ER MUSTAFA TÜRKMEN'İN İZMİR'DEKİ EVİNDE YAS VAR-
Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan piyade er Mustafa Türkmen'in (21) İzmir'deki evinde yas var.
Askeri yetkililer, sağlık görevlileriyle birlikte şehidin Buca ilçesi Yeşilbağlar Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi verdi.
Şehit Türkmen'in yakınları ile çevredeki vatandaşlar, anne Elmas, baba Halil İbrahim Türkmen ve diğer aile fertlerine taziye ziyaretinde bulundu. Şehit Türkmen'in evinin balkonuna Türk bayrağı asıldı. 
Terhisine 2 ay kaldığı bildirilen şehit Mustafa Türkmen'in bir sosyal paylaşım sitesine, ''Özgür bir insan olarak görüşmek üzere'', ''Hakkari Yüksekova'dan bütün arkadaşlarıma selamlar, burada hayat zor siz kendinize dikkat edin'' yazdığı görüldü. 
Şehit Türkmen'in cenazesinin Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Akkaya köyünde toprağa verileceği bildirildi. 
 
-ŞEHİT PİYADE ER TÜRKMEN'İN, FACEBOOK SAYFASINA 3 HAZİRAN'DA ''ŞAFAK ATARSA 75'' YAZDIĞI, 23 TEMMUZ 2011'DE ''ŞEHİDİN PAYLAŞTIĞI SON VİDEO'' BAŞLIKLI GÖRÜNTÜYÜ PAYLAŞTIĞI GÖRÜLDÜ-
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Er Mustafa Türkmen'in, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına 3 Haziran'da ''Şafak atarsa 75'' yazdığı, 23 Temmuz 2011'de ise ''Şehidin paylaştığı son video'' başlıklı görüntüyü paylaştığı görüldü.
Kütahya'nın Gediz ilçesinde doğan ve ailesiyle İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan Mustafa Türkmen, geçen yıl temmuz ayında Isparta'da vatani görevine başladı.
Acemi birliği eğitiminin ardından bir süre Tekirdağ'da bulunan Türkmen, görevine Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam etti.
Terhisine 59 gün kala şehit olan Türkmen, Facebook'taki sayfasına, 4 Mart'ta ''Şafak: 166 gün sonra özgür bir insan olarak görüşmek üzere'', ''Kısmetse ağustosta görüşmek üzere, hoşça kalın'' yazdı. Türkmen, sayfasına son olarak 3 Haziran'da, ''Şafak atarsa 75'' notunu düştü. Türkmen'in, 23 Temmuz 2011'de ise ''Şehidin son videosu'' başlıklı videoyu profilinde paylaştığı, bir şehidin fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla hazırlanmış slayt sunumundan oluşan videoda, ''Komando Yemini'' okunduğu görüldü. Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, şehit erin, Gediz'e bağlı Akkaya köyü nüfusuna kayıtlı olduğunu bildirdi.
Şehidin babası Halil İbrahim ve annesi Elmas Türkmen'in, İzmir'in Buca ilçesinde yaşadığını ifade eden Çorumluoğlu, şahadet haberinin ilçede büyük üzüntüye neden olduğunu kaydetti. Çorumluoğlu, şehidin ailesiyle görüşerek ''baş sağlığı'' dileklerini ilettiklerini anlattı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com