Kütahya Seramik’e büyük ödül

Kütahya Seramik’e büyük ödül
Kütahya Seramik, 'seramiğin geleceği' olarak tanımlanan Nexus serisi ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülleri'nde ödüle layık görüldü.

Son olarak, NG Kütahya Seramik tarafından 'doğanın geometrik mükemmelliği' felsefesi ile üretilen Nexus serisi, 'mükemmelliği arayış' sloganlı, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülleri'nde ürün tasarımı dalında ödüle layık görüldü. Bu yıl 54 ülkeden bin 865 üretici, tasarımcı ve mimarın, 4 bin 662 ürün ve proje ile katıldığı yarışmada, tüm zamanların en geniş jüri heyeti olarak 37 profesyonel görev aldı.
 
Nexus serisi daha önce de Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenen GOOD DESIGN'dan iki farklı kategoride 3 ödül birden almıştı.
 
NG Kütahya Seramik, 2011 yılında Versatile koleksiyonu ile "IF Product Design 2011" ödülünü kazanırken, yine aynı yıl, 56 yıl boyunca dünyada hiçbir seramik firmasının layık görülmediği "Red Dot Design Award Best Of The Best" ödülüne de sahip olarak, bu ödülü kazanan ilk ve tek Türk firması olmuştu. Yiğit Özer imzasını taşıyan Versatile koleksiyonu son olarak EDIDA 2011 Türkiye (Elle Decoration International Design Awards) ödülünü kazanmıştı.
 
Ödül töreni, 1 Temmuz günü Almanya'da gerçekleştirilecek. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com