Kütahya SGK'ya 4 Personel Alınacak

Kütahya SGK'ya 4  Personel Alınacak
Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı 38 Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile bunlara bağlı merkez müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak. Kütahya'da 4, Türkiye genelinde ise toplam 323 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı 38 Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile bunlara bağlı merkez müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak. Kütahya'da 4, Türkiye genelinde ise toplam 323 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.
Başvuruda bulunmak isteyen adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmaları, sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları, 1 Ocak 2009 itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmaları ve erkek adayların ayrıca muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmişlerse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları şartı aranıyor.
Adaylardan 2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almaları istenirken, başvuruda bulunacaklarda, üniversitelerin Aktüarya/Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Sigortacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Hukuk, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, İktisat, İşletme, İşletmecilik, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Maliye, Maliye-Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim/Muhasebe ve Finans Yönetimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile Büro Yönetimi ve Sekreterlik lisans programlarından mezun olmaları şartı aranıyor.
Adayların, başvuruların internetle kuruma gönderildiği son gün itibarıyla ilgili lisans programından mezun olmaları gerekirken, sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir hali bulunmayan adayların, 29 Aralık 2009'a kadar başvurularını internet yoluyla kuruma göndermeleri isteniyor. Kuruma elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular ise kabul edilmeyecek.
Başvurularda gerçeğe aykırı olarak beyanda bulunanların yerleştirilmeleri geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve haklarında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacak.
Adaylar, KPSS puanları en yüksekten başlamak üzere sıralanacak. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacak.
SGK'nın sözleşmeli büro personeli alacağı illerin başında İstanbul geliyor. İstanbul'a alınacak personel sayısı 116 olacak.İstanbul'u 28 personel alımıyla Bursa, 24 personel alımıyla Konya, 13'er personel alımıyla Ankara ve Antalya izliyor. Kurumun alacağı 323 sözleşmeli büro personelinin illere göre dağılımı şöyle:
Adana 2, Adıyaman 1, Afyonkarahisar 1, Ağrı 2, Ankara 13, Antalya 13, Balıkesir 9, Batman 3, Bingöl 2, Bitlis 1, Burdur 3, Bursa 28, Çanakkale 3, Çorum 4, Denizli 7, Diyarbakır 2, Eskişehir 4, Gaziantep 9, İstanbul 116, İzmir 11, Kars 2, Kastamonu 4, Kayseri 2, Kocaeli 3, Konya 24, Kütahya 4, Manisa 9, Mardin 3, Muğla 4, Muş 2, Ordu 5, Rize 4, Samsun 6, Siirt 2, Şanlıurfa 3, Trabzon 3, Uşak 2, Van 7.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com