Kütahya Simav'da deprem

Kütahya Simav'da deprem
Merkez üssü Kütahya Simav İnlice olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 4,8 büyüklüğünde orta şiddetli deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 13.10'da, merkez üssü Simav ilçe merkezine 28 kilometre uzaklığındaki İnlice köyünde 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Deprem, Kütahya il merkezi, Hisarcık, Emet, Tavşanlı, Gediz, Şaphane ve Pazarlar ilçelerinde de hissedildi.

Simav'da okulların tahliye edilmeye başlandığı, can ve mal kaybının olup olmadığını belirlemek için Kaymakamlık koordinesinde çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ise internet sitesinde, Simav'da saat 13.10'da 4,7, 13.11'de ise 4,6 büyüklüğünde depremler kaydedildiğini duyurdu.

CAN VE MAL KAYBI OLMADI

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremin, merkez üssü İnlice köyünde herhangi bir can ya da mal kaybına yol açmadığı bildirildi.

Köy muhtarı Ali Güzel, yaptığı açıklamada, 13 haneli köyün, ilçe merkezine 28 kilometre uzaklıkta olduğunu söyledi.

Saat 13.10'da art arda iki deprem hissettiklerini ve panikle evlerden dışarı çıktıklarını belirten Güzel, şunları kaydetti:

''İlk ikisi kadar şiddetli olmasa da sarsıntılar devam ediyor. Saat 13.10 sıralarında büyük bir gürültüyle sarsıntı oldu. Köylülerimiz panikle evlerinden dışarı çıktı. Köyü gezdim, vatandaşlarımızla görüştüm. Binalarda çatlak ya da dökülme yok. Herhangi bir can ya da mal kaybı yaşamadan depremi atlattık.''Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com