Kütahya valisi 2011 yılını değerlendirdi

Kütahya valisi 2011 yılını değerlendirdi
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, kentteki yol projelerinin büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, "Kısa zamanda, hiç kimse 'Kütahya'ya geldik, yoldan çıktık' tabirini kullanamayacak" dedi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, kentteki yol projelerinin büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, "Kısa zamanda, hiç kimse 'Kütahya'ya geldik, yoldan çıktık' tabirini kullanamayacak" dedi.
Polisevinde Valiliğe bağlı kurumların 2011 yılı faaliyetlerini anlatan Vali Kenan Çiftçi, kente gelen turist sayısının 2012 yılında 500 bini bulacağını ifade etti.
Kütahya'da geçen yıl bir çok doğal afet yaşandığını anlatan Vali Çiftçi, "Bilindiği gibi, 19 Mayıs günü Simav'da 5.9 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremde binlerce ev ve işyerinde hasar oluştu. Evlerinde oturulamayan vatandaşlarımıza 5 ay gibi kısa sürede konutları yaptık ve teslim etti. Şimdi vatandaşlarımız depreme dayanıklı evlerinde huzur içinde oturmanın sevincini yaşıyorlar" şeklinde konuştu.
Milli Eğitim Müdürlüğü alınında Kütahya'nın altın çağını yaşadığını dile getiren Çiftçi, "Eğitim alanında bir önceki yıla göre yatırımlarımız 3'e katlandı. Kütahya orta öğretim sınavlarında artık ilk 10'nun içerisinde. Liseler arasında yapılan sınavlarda da ilk 10'a gireceğiz. Üniversiteye gelen öğrenci sayısında artış olduğunu gibi aynı zamanda, Dumlupınar Üniversitemizi tercih edenlerin de puanlarında yükselmeler oldu" diye konuştu.
Bu ay, Yoncalı Kaplıcalarındaki otellerin doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını söyleyen Vali Kenan Çiftçi, "İhtiyaç duyuğumuz tüm sektölerde sosyal ve ekonomik projeleri hayata geçirdiğimizde, Kütahya mevcut pozisyonundan bir üst kademeye çıkacaktır. Bilindiği gibi, Kütahya'da 3 bine yakın yürüttüğümz projemiz var. İlimiz, Türkiye hem ekonomide, hemde diğer alanlarda 40. sırada. Bizim hedefemiz 2023 yılında Kütahya'yı ilk 10 il arasına sokmaktır. Karayollarındaki tüm projeler büyük bir hızla devam ediyor. Kimse artık 'Kütahya'ya geldik, yoldan çıktık' tabirini kullanmayacak. Bozüyük'ten Afyonkarahisar'a kadar, Kütahya'dan Tavşanlı'ya tüm yolların ihaleleri yapıldı. Ulaşımın alt yapıları bittiğinde turizm de ve tarımda ciddi gelişmeler olacaktır.Geçen yıl Kütahya'ya gelen turist sayısı 250 bindi. Bu yıl bu sayının 500 bine çıkacağını tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com