Kütahya Valisi, Gülder üyesi doktorlarla buluştu

Kütahya Valisi, Gülder üyesi doktorlarla buluştu
GÜLDER üyesi doktorlarla buluşan Vali Kenan Çiftçi, Kütahya'yı istenen seviyeye getirmek için her meslek grubunun enerjisini maksimum seviyede kullanması gerektiğini söyledi.

GÜLDER üyesi doktorlarla buluşan Vali Kenan Çiftçi, Kütahya'yı istenen seviyeye getirmek için her meslek grubunun enerjisini maksimum seviyede kullanması gerektiğini söyledi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, GÜLDER üyesi doktorlarla bir araya geldiği toplantıda, ilin istenilen gelişmişlik düzeyine gelebilmesi için her meslek grubunun enerjisini en üst seviyede kullanması gerektiğini söyledi.
Atandığı günden bu yana ilin gelişmesi için her fırsatı değerlendirerek, çeşitli platformlarda kamu kurumu yöneticileri ve sivil toplum kuruluşu yetkilileri ile sık sık bir araya gelen Vali Kenan Çiftçi, Kütahya Sağlık Eğitim Kültür Çevre Yardımlaşma Derneği (GÜLDER) üyesi doktorlarla buluştu. Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) toplantı salonunda GÜLDER'in organize ettiği programa katılan Vali Çiftçi, dernek üyesi doktorlarla görüş alış verişinde bulundu. Daha önce görev yaptığı yerlerde uyguladığı çalışmalardan örnekler veren Vali Çiftçi, “Doktorlarımız zaten üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor. Ancak, bunun dışında ilimizin gelişmesi için daha başka neler yapabiliriz; bu anlamda kafa yormalıyız” dedi.
Toplumun bilinç düzeyinin ve farkındalığının artması adına her meslek grubunun ve özellikle sivil toplum kuruluşlarının sorumluluk üstlenmesi gerektiğini söyleyen Çiftçi, “Özellikle sizin gibi saygın bir mesleği olan ve eğitim anlamında belirli bir seviyede bulunan kesime büyük görevler düşüyor. Halkımızın her türlü ihtiyacını karşılama noktasında birbirimize yardımcı olmalıyız. Sahip olduğumuz imkanlar bize bu sorumluluğu yüklüyor” şeklinde konuştu. Vali Çiftçi, çeşitli sosyal içerikli projeler kapsamında başlatılan her güzel hareketin zamanla tüm topluma yayılacağını, böylelikle bugün görülmesinden rahatsızlık duyulan tüm olumsuzlukların önüne geçileceğini vurguladı.
GÜLDER Başkanı Kayahan Bolel de, Vali Kenan Çiftçi'ye kendilerini kırmayıp toplantıya katıldığı için teşekkür etti. Dr. Bolel, “Dernek olarak şimdiye kadar okullarımızda uyuşturucunun zararlarıyla ilgili konferanslar verilmesi, gelişmemiş ülkelere giderek insanları muayene etme gibi çeşitli organizasyonlar düzenledik. Sayın valimizin toplantımıza katılarak fikir alışverişinde bulunması bize güç verdi. Bu tür toplantılarda yapılacak fikir fırtınaları sayesinde, içinde yaşadığımız topluma faydalı olacak birçok projenin ortaya çıkacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.
Programda ayrıca Afrika'nın en gelişmemiş ülkelerinden biri olan Gine Bissau'ya giderek sağlık alanında incelemelerde bulunan GÜLDER üyesi doktorlardan Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Bircan Savran tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Savran, özellikle çocukların imkansızlıktan dolayı ölüme terk edildiği ülkede yaş ortalamasının 40 olduğunu belirterek, sağlık anlamında ülkenin ciddi ihtiyaçları olduğunu vurguladı. 2 ay içinde 15-20 kişilik doktor grubuyla muayene ve ameliyat için bu ülkeye gideceklerini belirten GÜLDER yetkilileri, Kütahya Valisi Çiftçi'den destek istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com