Kütahya Valisi Kenan Çiftçi Gediz'deki yatırımları inceledi

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi  Gediz'deki yatırımları inceledi
Gediz ilçesini ziyaret eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, inşaatı devam eden bazı yatırımları yerinde inceledi.
Gediz ilçesini ziyaret eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, inşaatı devam eden bazı yatırımları yerinde inceledi. 
Sabah erken saatlerde Gediz İlçesine gelen Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar ve daire amirleri ile birlikte Pınarbaşı Köyü Mesire ve Piknik Alanındaki Aile Restoranında verilen kahvaltıya katıldı.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Pınarbaşı Mesire alanındaki kayanın dibinden çıkan ve ilçenin içme suyunu karşılayan kaynak suyunu ilk kez gördüğünü ve çok sık gelmesine rağmen Gediz'de kendisini şaşırtan bir çok güzelliği yeni yeni keşfetmeye başladığını söyledi.
Pınarbaşı Kaynak suyunun özellikleri hakkında İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı'dan bilgi alan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, bu güzel bölgeyi görmek ve tanımaktan çok mutlu olduğunu ve Pınarbaşı'nın daha güzel hale getirilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti.
Vali Çiftçi, Gediz'i her yönüyle çok iyi tanıdığımı düşünüyordum. Oysa daha çok bilinmeyen değerleri varmış. Başta Pınarbaşı olmak üzere Gediz çevresinden ciddi projeler üretilmesini bekliyoruz. Önümüze konulacak olumlu her projenin hayata geçirilmesi için elimizden gelen her türlü desteği vereceğim" dedi.
Pınarbaşı köyü kadınları ile bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrılarak Gediz Göleti inşaat alanına geçen Vali Kenan Çiftçi, inşaat yetkililerinden gölet hakkında bilgi aldı.
Vali Kenan Çiftçi, 1.5 milyon metreküp su tutarak 386 hektar alanı sulu tarıma döndürecek olan göletin 5 milyon 249 bin liraya mal olacağını, sulu tarıma geçecek olan arazilerin üretimiyle çok kısa sürede maliyetinin onlarca katını bölgeyi kazandıracağını dile getirdi ve buradan ayrıldı.
Daha sonra Anadolu Öğretmen Lisesindeki spor tesisi inşaatını inceledikten sonra yapımı devam eden Gediz Devlet Hastanesi inşaat alanına geçen Vali Kenan Çiftçi, hastanenin yapımı hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgi aldı.
15 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, bodrum ve zemin kat artı üç kattan oluşacak olan 100 yataklı modern Gediz Devlet Hastanesinin 2014 yılı Nisan ayında teslim edilmesi beklenirken, 2013 yılında erken bitirileceğini öğrenen Vali Çiftçi, inşaat firması yetkililerine azimli çalışmalarında dolayı teşekkür etti.
Vali Çiftçi, Gediz Meslek Yüksekokulu'na (MYO) geçerek kampüs alanı içerisinde yapımı devam eden 500 kişilik Yurt-Kur kız-erkek öğrenci yurdu, cami ve spor kompleksinde incelemeler yaptı.
Burada Gediz Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Fethullah Karamete ve yetkililerden inşaatlar hakkında bilgiler alan Çiftçi en son olarak Mustafa Necib Alayeli Anadolu Lisesi'nin düzenlediği hikaye yarışması ödül törenine katıldı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com