Kütahya Valisi Kenan Çiftçi Gediz'e veda ziyareti yaptı

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi Gediz'e veda ziyareti yaptı
Ordu iline atanan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Gediz ilçesine veda ziyaretinde bulunarak herkesle helalleşti.

Ordu iline atanan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Gediz ilçesine veda ziyaretinde bulunarak herkesle helalleşti. 
Vali Kenan Çiftçi, bu gün Aslanapa ve Çavdarhisar ilçeleri ile başladığı veda ziyaretlerinde, saat 12.00'de Gediz'e geldi.

Vali Kenan Çiftçi, Gediz Kaymakamlığı önünde İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Erdoğan Erik, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, daire amirleri, çevre belde belediye başkanları, merkez mahalle ve köy muhtarları tarafından karşılandı.

Kendisini karşılayanlarla birlikte Kaymakamlık Toplantı salonuna geçen Vali Kenan Çiftçi, burada bir veda konuşması yaptı.

Vali Kenan Çiftçi şöyle konuştu:
"Tüm ilçelerde olduğu gibi sizlerle de ciddi bir muhabbetimiz oldu, geldik, gittik. Bazı işleri yapmaya çalıştık, bazı problemleri çözmeye çalıştık. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Şunu çok açık yüreklilikle söylüyorum; yapılan bütün güzellikler de hep sizlerin katkısıyla oldu, sizlerin destekleriyle oldu.
Ama en çok mutlu olduğum konu, daha önceki toplantımızda Kütahya Karayolu ile ilgili duble yol müjdesini verdiğimizde sizlerin sevincini görmekti. Sizlerin sevincini bizatihi gözlemledim. Eğer onu gerçekleştiremeden gitmiş olsaydım, hakikaten içim buruk giderdi. Bazı yapılamayan işler var mı, var ama, sizin için en önemli noktalardan bir tanesi o yoldu. Onun için çok sevinçliyim.
Gediz'de yapılan iş ve işlemlerde ve Kütahya'nın genelinde yapılan iş ve işlemlerde bana şahsen katkı verdiniz. Kendimi hep şöyle hissediyorum. Burada staj tamamladım, hakikaten burada yapılan iş ve işlemlerde yüksek lisans yaptım. Bizi geliştirdiniz. Bu da Kütahya'nın gelenek ve göreneklerinde var.
Şunu hiç unutamıyorum. O Simav depreminde ilk çorbayı siz verdiniz. Çok ciddi katkılarda bulundunuz orada. Allah razı olsun diyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizlerin de helal etmenizi istiyorum. Hakkı olan varsa da buyursun gelsin alsın."

Daha sonra konuşan Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 2.5 yıl içerisinde Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'den güzel örnekler aldıklarını belirterek, "Belki kitap okuyorduk ama daha fazla kitap okumasını sayın valimizden öğrendik, belki erken kalkıyorduk ama daha erken kalkmasını sayın valimizden öğrendik. İlçemize ve ilimize bir heyecan kattı. Yol konusundaki çalışmalarından ve Muratdağı'ndaki çalışmalar belki tamamlanmadı ama "Muratdağı niye bir Davos olmasın" sözü ile orada işlerin hızlanmasına öncülük etti. Bizde kaldığı yerden devam ettireceğiz. Kendisine bize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi ve konuşmasının ardından "kendisine nazar değmesin" diyerek bir dua suresi yazılı tablo takdim etti.

Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu da, "Biz sayın valimizden şunları gördük. Sorunları anında çözebilen bir kabiliyeti vardı. Öncelikli sorunları ve çözüm yollarını sıraya koymada çok net tavırlar ortaya koydu. Bunlar hiç unutmayacağımız özellikleri. Ama bir özelliğini daha paylaşmak istiyorum. Sayın valimiz sıradan bir bürokratik anlayışla davranmadı. Bunun Türkiye'nin geleceğinde önemli bir devlet anlayışı olduğunu biz sayın valimizden gördük. Yani sorunları tamamen bir dilekçe nizamı içerisinde değil de, aktif olarak iletişimini ortaya koyabilen, bürokrasiyi daha farklı olarak yönetebilen bir vali olarak biz kendisini gördük ki bu Türkiye'nin geleceğinde önemli bir yönetim biçimidir. Ben inanıyorum ki bu tavır ve davranışlarından dolayı da eleştiri almıştır. Ama artık hoşumuza gitti" dedi. Vali çiftçi'ye Başkan Saraoğlu tarafından Gediz tarhanası hediye edildi ve çini plaket takdim edildi.

Gediz'de veda ziyaretini tamamlayan Vali çiftçi, Kaymakamlık binası önünde birlikte hatıra fotoğrafı çekildikten sonra ilçeden ayrıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com