Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya basını ile vedalaştı

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya basını ile vedalaştı
Ordu iline atanan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya’dan ayrılıyor olmasından dolayı üzgün olduğunu, Kütahya’da bulunmaktan ve Kütahya basını ile çalışmaktan keyif aldım” dedi.

Ordu iline atanan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya’dan ayrılıyor olmasından dolayı üzgün olduğunu, Kütahya’da bulunmaktan ve Kütahya basını ile çalışmaktan keyif aldım” dedi. 

Valilik toplantı salonunda gazetecilerle vedalaşan Vali Kenan Çiftçi, Kütahya basınından övgü ile bahsetti. Kütahya’da yapılan güzel işlerin münasip lisanla kamuoyuna duyurulduğunu kaydeden Vali Çiftçi, “Kütahya basını şu ana kadar hiç yalan haber yapmadı. Bütün haberlerinizin doğruluk kaynağı var. Bunun için sizlerle çalışmaktan keyif aldım” dedi.

Kütahya basınının birer tanıtım elçisi gibi çalıştığını, yaşanan olaylarda çözüm odaklı işler yaptığını anlatan Vali Kenan Çiftçi, “Biz bütün çalışmalarımızı basının huzurunda yapmaya çalıştık. Biz bu paylaşımları basın ile yaparken basının müthiş bir yardımını gördük. Kütahya’da yaşanan Simav depreminde gazeteciler de bir kamu görevlisi gibi çalışarak yaşanan sıkıntının nasıl çözülebileceği konusunda çalıştı. Diğer olaylarda da benzer çalışmalar yapıldı. Kütahya’nın olumlu yönlerinin tanıtımı konusunda da Kütahya basını müthiş derecede özverili çalışmakta. Bu sayede Kütahya’yı bilmeyen, duymayan, Kütahya çinisi bilmeyen kalmadı. Bu değerli katkılardan dolayı gazeteci kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kütahya’dan ayrılıyor olmasından dolayı üzgün olduğunu da anlatan Vali Çiftçi, “Buradan bedenen ayrılıyorum, ama kalben buradayım. Beraber olmak için sadece bedenlerin yan yana gelmesi gerekmez. Kalbi birliktelikler de önemlidir. Ben buradan ayrılınca Kütahya’nın en çok insanını özleyeceğim. Buradan ayrılmak beni oldukça duygulandırıyor. Ben insanlara hizmet etmekle mutlu oluyorum. Kütahya’ya hizmet etmiş olmaktan dolayı da çok mutluyum. Bundan büyük keyif aldım” şeklinde konuştu.

“Cennet Kütahya’nın ya altındadır, ya da üstünde” diyen Mevlana’nın oğlu Sultan Veled’in sözünü hatırlatan Vali Çiftçi, “Kütahya hakikaten güzel bir şehir. Sultan Veled kaç yüzyıl önce gelmiş ve bunun doğruluğunu tespit etmiş. Ben de Sultan Veled’in, “Cennet Kütahya’nın ya altındadır, ya da üstünde” sözüne imzamı atıyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Çiftçi daha sonra kentte görev yapan gazetecilerle tek tek vedalaşarak günün anısına fotoğraf çektirdi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com