Kütahya Valisi Kocatepe organlarını bağışladı

Kütahya Valisi Kocatepe organlarını bağışladı
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, organlarını bağışladı.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, organlarını bağışladı.
KÜTAHYA - Organ Bağışı Haftası dolayısıyla İl Sağlık Müdürü Dr. Kamil Türkmen ve Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İsmail Zehir'i makamında kabul eden Kocatepe, burada yaptığı açıklamada, organ bağışının Türkiye'de son yıllarda önem kazanan ve geçmişi uzun yıllara dayanmayan bir faaliyet olduğunu söyledi.
Bu konuda önemli ölçüde desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Kocatepe, şöyle devam etti:
''Birçok hasta, hatta çocuk ve genç yaştayken organ bulunamadığından ömürlerini devam ettiremiyor, maalesef ömürlerinin baharında ebediyete intikal ediyor. Herkes Allah'ın verdiği ömür kadar yaşar. İnsanın bu dünyadan göçtükten sonra da hayırları ve sevaplarının devam etmesi için bu tür bağışların, yardımların, sadakaların etkisi olduğuna inanıyoruz. İnsan öldükten sonra organları toprak oluyor. Bunun ona herhangi bir yararı olmadığı gibi manevi dünyaya göçtüğü için maddi cisminin herhangi bir değeri kalmıyor. Organlarının bir başka insanda hayat bulması, hayır ve sevabının devamı anlamında faydası olacak, çevresindekilere huzur verecektir. Bu düşünceyle ben de organlarımı bağışladım. Organlarımın bir başka insana hayat vermesi ve onun yaşamını sürdürmesini sağlayacağım için son derece mutlu ve huzurluyum. Herkesi organ bağışına davet ediyorum. Organlarımızı bağışlamakla ömrümüzü kısaltıyoruz gibi bir duygu ve korkuya kapılmanın faydası yok. Korkunun da ecele faydası yok ama sadakanın insanlara çok yararı var. Bu kampanyaya katıldığım için son derece mutlu oldum.''
Uzman Doktor Zehir de hastane bünyesinde organ bağışı kampanyası başlattıklarını dile getirerek, ''Türkiye'de yüzde iki civarında bir doku ve organ bağışı oranı var. Bu oran özellikle İspanya'da yüzde 30-40'larda. Hem hastaların iyileşmesi hem de ekonomik külfetin azalması bakımından halkımızı doku ve organ bağışına davet ediyoruz'' dedi.
Organ ve doku bağışı senedini imzalayıp tüm organlarını bağışlayan Kocatepe'ye bağış kartı verildi.
Daha sonra belediyeye giden doktor Türkmen ve Uzman Doktor Zehir, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan'ın organ ve doku bağışı işlemini gerçekleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com