Kütahya Yolları Tersine Döndü

Kütahya Yolları Tersine Döndü
Kent içi ulaşımda yaşanan sorunları çözmek amacıyla Kütahya Beldiyesi ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa çalışmaları ile Asım Gündüz Caddesi girişi, Devlet Hatun Caddesi, Akabe Sokak ve Karaahmet Sokaktan itibaren Menderes Caddesi istikametine

Kent içi ulaşımda yaşanan sorunları çözmek amacıyla Kütahya Beldiyesi ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa çalışmaları ile Asım Gündüz Caddesi girişi, Devlet Hatun Caddesi, Akabe Sokak ve Karaahmet Sokaktan itibaren Menderes Caddesi istikametine doğru giden trafik akışı dün itibariyle tersten verilmeye başlandı.
Kütahya'da kilitlenme noktasına gelmiş ulaşım sistemine yönelik düzenlemeler kapsamında trafik akışı birçok noktadan tersten verilmeye başlandı.
Tahıl Pazarı, Ulu Camii ve çevresi, Hürriyet Caddesi ve Saman Pazarı noktalarında da tarfik akışında yeni düzenlemler yapılacak. Trafiğin rahtlaması için belli noktalarda trafiğin tersten akması veya tek yönden verilmesi için Kütahya Belediyesi ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü çalışmalarını birlikte yürütüyor.
Kütahya'da yapılan trafik akışının tersten verilmesinin nedenleri arasında ise Kütahya'nın tarihi dokusu ile beraber çok dar sokaklarında çift yönlü trafiğin artık çıkılmaz hale gelmesi ve artan trafik yükü ile beraber otoparkların ihtiyaca cevap vermediği sonuncunda tarfiğin tersten verilmeye başlandığı ayrıca trafiğin tersten akışının sağlanması sırasında ise vatandaşın ve esnafın mağdur olmaması için Kütahya Belediyesi ve Kütahya Emniyet Müdürlüğü belli bilgilendirme toplantıları sonucunda trafik ile ilgili kararlar alıyor.
Yolların tek yönlü olmasının getireceği avantaj sokaklardaki trafikle beraber kesişme noktalarındaki araç tarfiğini rahatlatmak ve bu çalışmaların mümkün olduğu kadar eski doku içerisinde kalan Kütahya'nın bütününde ana arterleri çözme adına yapılmış bir çalışma olduğu da yapılan tahminler arasında yer alıyor.
Tarifiğin bazı yerlerde ters yönde akması bazı yerlerde ise tek şeritten verilmesi ile ilgi son düzenlemeler hakkında daha sonra Kütahya Beldiyesi tarafından bir açıklama yapması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com