Kütahya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı

Kütahya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı
Kütahya il merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren Ziraat Odalarını kapsayan il koordinasyon toplantısı, Emet ilçesinde gerçekleştirildi.

Kütahya il merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren Ziraat Odalarını kapsayan il koordinasyon toplantısı, Emet ilçesinde gerçekleştirildi.
Emet Termal Resort Otel'deki toplantıya, AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Orman Bölge Müdürü Cumali Ak, Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, Kütahya Hayvancılık Kooperatifi (Haykoop) Başkanı Yusuf Çalışkan ve 11 ilçenin Ziraat Odası başkanları katıldı.
Milletvekili Kinay, toplantıda yaptığı konuşmada, hükümetin her zaman ve her konuda çiftçilerin yanında olduğunu söyledi.
Tarım sektöründe üretim yapan çiftçilere teknik bilgi, projelerin hazırlanması ve projelerin uygulanmasında sıfır ve çok düşük faizli, uzun vadeli krediler sağlandığına işaret eden Kinay, şöyle konuştu:
''Bazı projelerimizde proje bedelinin yarısı devlet tarafından çiftçilere hibe edilmektedir. Ayrıca sulu tarım için il genelinde baraj ve gölet çalışmalarımız devam ediyor. İlde çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldıkları kredilerin geri dönüşünde hiçbir aksaklık olmaması çok önemli. Çiftçilerimiz çağa ve modern tarıma adapte olmalı, Bunu yaptıklarında gelirleri de artacaktır.''
Cumali Ak ise orman vasfını kaybetmiş bozuk orman alanlarında isteyen çiftçilere badem, ceviz ve kestane fidanları dikmeleri konusunda yardımcı olduklarını, bu sahaları 49 yıllığına verdiklerini anlattı.
Konuşmaların ardından organizatör firma tarafından geçen yılki 1. Kütahya Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına katılan 12 Ziraat Odasının başkanlarına birer dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com