Kütahya'da 2. OSB faaliyete geçiriliyor

Kütahya'da 2. OSB faaliyete geçiriliyor
Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, bölgenin, en kısa sürede parsellerinin tahsis edilmesiyle oluşacak yatırımlar sonucu faaliyete geçeceğini bildirdi.

Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, bölgenin, en kısa sürede parsellerinin tahsis edilmesiyle oluşacak yatırımlar sonucu faaliyete geçeceğini bildirdi.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini de yürüten Özotraç, yaptığı yazılı açıklamada, 2. OSB'nin, İl Özel İdaresi, Kütahya Belediyesi ve KÜTSO ortaklığıyla 2006 yılında Kütahya- Eskişehir karayolunun 6. kilometresinde 350 hektar alanda kurulduğunu anımsattı.
Bölgenin yüzde 50'sinin, 40 bin metrekare ile 90 bin metrekare arasındaki sanayi parsellerinden oluştuğunu, 1 milyon 735 bin 678 metrekare alanda toplam 30 sanayi parseli bulunduğunu ifade eden Özotraç, şunları kaydetti:
''Son olarak Kütahya Manyezit İşletmeleri A.Ş'ye (KÜMAŞ) refrakter yatırımı yapmak üzere 107 bin 738 metrekare büyüklüğünde iki, Özçınarlar Petrol Ürünleri şirketine ise madeni yağ ve gres yağı üretimi yatırımı yapmak üzere 83 bin 296 metrekare büyüklüğünde bir sanayi parselinin arsa tahsisi yapılmıştır. Birinci etapta KÜMAŞ A.Ş'nin yatırım tutarı yaklaşık 20 milyon TL olup, 52 kişilik istihdam oluşacaktır. Yıllık 13 bin ton işlenmiş manyezit üretimi yapılacaktır.
Özçınarlar Petrol Ürünleri şirketinin yatırım tutarı 18 milyon 500 bin TL olup, 61 kişi çalıştırılacaktır. 20 bin metrekare kapalı alanda üretime geçtikten sonra ortalama yıllık üretim miktarı 30 bin ton olacaktır. Daha önce arsa tahsisi yapılan Kahramanmaraş Kağıt Sanayi A.Ş, 20 bin metrekare kapalı alanda kağıt fabrikası inşaatına devam etmekte olup, bu yıl itibariyle faaliyete geçecektir. 40 milyon TL'lik yatırımın sonunda 200 kişi istihdam edilecektir. Kütahya Mobilya şirketi üretime geçmiş olup, 21 kişiye istihdam sağlamaktadır. Bölgede üç firma daha, bu yıl sonu itibariyle faaliyete geçecektir. Parsel tahsislerinde bu güne kadar 7 firmaya 8 adet 383 bin 226 metrekare sanayi parselinin tahsisi yapılmıştır. Toplam 22 adet 1 milyon 352 bin 452 metrekare sanayi parseli boş olup, yatırımcılara tahsise hazır durumdadır. 2. OSB, en kısa sürede parsellerinin tahsis edilmesiyle oluşacak yatırımlar sonucu faaliyete geçecektir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com