Kütahya'da 2011 yılında en çok bayanlar kurs gördü

Kütahya'da 2011 yılında en çok bayanlar kurs gördü
Kütahya’nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2011 yılında açılan kurslarda bayanların üstünlüğü göze çarpıyor.

Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2011 yılında değişik branşlarda toplam 48 kurs açıldığı ve bu kurslarda toplam 973 kursiyerin katıldığı, kursiyerlerden 302 erkek ve 671’inin bayan öğrenci olduğu bildirildi.

Halk Eğitim Müdürü Hakkı Yıldız, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce 2011 yılında farklı branşlarda 48 kurs açıldığını ve bu kurslara 671 bayan, 302 erkek olmak üzere toplam 973 kursiyerin katıldığını belirtti.

Halk Eğitim Müdürü Hakkı Yıldız, “ kurslarımıza ilgiden memnunuz. Kurslarımızda erkek bayan kıyaslamasında Türkiye ortalamasının üzerinde kurslara bayanlar daha çok tercih ediyor. İpek Halı dokumacılığı, aşçılık, okuma yazma, bilgisayar, kpps, giysi tadilatçısı, İngilizce, kalorifer ateşçiliği, ev ve kurum temizliği gibi kurslar bayanların en çok tercih ettiği kurslardır. 2012 yılında bayanlara yönelik istihdama yönelik kurs çalışmalarımız devam ediyor. Bayanların kurslarımıza yönelik ilgisini devam ettirmek istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com