Kütahya'da 23 nisan kutlamaları

Kütahya'da 23 nisan kutlamaları
Pazarlar ve Hisarcık ilçelerinde 23 nisan kutlamaları yapıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 93. kuruluş yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Pazarlar’daki kutlama programı Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ardından Cumhuriyet Meydanındaki kutlama törenlerine devam edildi.

Kutlamalarda Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar, Garnizon Komutanı Cengiz Kuzu ve Belediye Başkanı Ahmet Torun öğrenciler ile halkı selamladı. Saygı durusu ve İstiklal Marşıyla devam eden törende Pazarlar İlkokulu Müdürü Halil İbrahim Akkurt günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yaptı. Pazarlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu çeşitli gösteriler ve şiirlerin okunması ile devam edildi
23 Nisan Kutlamalarında yıl içinde düzenlenen sosyal ve sportif alanlarda başarılı olan öğrencilere Pazarlar kaymakamı İshak Çınar, Garnizon Komutanı Cengiz Kuzu ve Belediye Başkanı Ahmet Torun tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları ve skeçler ile 23 Nisan kutlamaları sona erdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı halkın büyük katılımıyla kutlandı.
Tören sonunda Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar, Belediye Başkanı Ahmet Torun, Garnizon Komutanı Cengiz Kuzu ve Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Karahan tören komitesini tebrik etti.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı.
Bayram, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtına saat 09.30'da çelenk koyulma töreni ile başladı. Bayram programı saat 10.00'da Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde okulların ve halkın büyük bir katılımı ile devam etti.

Cumhuriyet Ortaokulu bahçesindeki törenlerde Hisarcık Kaymakam Vekili Cengiz Horozoğlu, Garnizon Komutanı Ahmet Özenç ve Belediye Başkanı Mehmet Akbaş öğrenciler ile halkın bayramını kutladılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu Sınıf Öğretmeni Şevket Şen, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, ”23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin, geleceği en güzel şekilde görebilmesi için yarınların teminatı çocuklarımıza ,Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak hediye etmiştir.Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmaktadır.Tüm dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Çocuklar, gün sizin gününüz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bizlerin sizlerden beklentisi, Ülkemizi Dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanız, çalışmanız, çalışmanız. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını, Bilimde, Fende, Teknolojide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanız, yüceltmenizdir. Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olacaktır. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur. Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Atatürk İlkokulundan öğrencilerin okuduğu şiirlerden sonra Merkez Anaokulu ve Atatürk İlkokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin gösterilerinden sonra Cumhuriyet Ortaokulu korosunun seslendirdiği türküler büyük beğeni ile izlendi.
Tören sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen satranç ve masa tenisi turnuvalarında dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri Hisarcık Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ömer Atlaş, Garnizon Komutanı Ahmet Özenç ve Belediye Başkanı Mehmet Akbaş tarafından verildi.

Tören Bando eşliğinde öğrencilerin resmigeçidi ile son buldu.(SBK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com