Kütahya'da 58 yıllık hastane boşaltılıyor

Kütahya'da 58 yıllık hastane boşaltılıyor
Kütahya Simav'da 19 mayıstaki 5.9'luk depremin ardından 58 yıllık Doç.Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi boşaltılıyor

Kütahya Simav’da bir kişinin ölümü, 96 kişinin yaralanması, 2 bin 61 konutun yanı sıra 248 işyeri ve 431 ahırda ağır, 226 konut, 133 işyeri ve 2 ahırda orta, 7 bin 300 konutta da az hasara yol açan 19 Mayıstaki 5,9’luk depremde Simav’ın yanı sıra çevre il ve ilçelere verdiği kaliteli sağlık hizmeti nedeniyle Bölge Hastanesi gibi çalışan 58 yıllık 150 yataklı Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinin (A) ve (B) blokları da etkilendi.

Bu gelişmeler üzerine Sağlık Bakanlığı hastanenin poliklinik ve yataklı hasta bölümlerinin bulunduğu (A) ve (B) bloklarının boşaltılması yönündeki isteğini 18 Kasım 2011 tarihinde Kütahya Valiliğine bildirdi.

Kütahya Valiliği de gereğinin yapılması için Sağlık Bakanlığından aldığı yazıyı 25 Kasım 2011’de Simav’a gönderdi.

Kaymakamlık, Belediye, hastane yönetimi, siyasiler 25 Kasım 2011 tarihinden bu yana boşaltılacak bölümlerin nereye alınacağı, hastanenin yıkılıp yerine yenisinin nereye yapılacağı hususunda fikir birliğine varamadı.

İlçede artçı sarsıntıların devam etmesi Kaymakam Yüksel Ünal’ın gözünü korkuttu. Kaymakam Ünal Sağlık Bakanlığının emirlerini yerine getirmek üzere hastanenin yaşlı bölümlerinin kapısına kilit vurmadan önce konuyu son bir kez daha görüşmek üzere yarın Kütahya’ya giderek Vali Kenan Çiftçi ile bir durum değerlendirmesinde bulunacağını ve Vali Kenan Çiftçi’nin de görüşü doğrultusunda hareket ederek hastanenin kapısına kilit vurmaya hazırlandığını bildirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com