Kütahya'da Acil Servis'e ek bina

Kütahya'da Acil Servis'e ek bina
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bünyesinde hizmet verecek olan Acil Servisi Ek Hizmet Binası inşaatının temeli törenle atıldı.

Vali Şerif Yılmaz ve AKP Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu'nun da katıldığı törende konuşan Kütahya Kamu Hastaneleri Bİrliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Ekici, "
"Acil Servis ek bina inşaatı temel atma törenine hoş geldiniz. 2000 metrekare kapalı alana alana sahip 2 katlı acil servis ek bina inşaatı, Bakanlığımızın Acil Servis Yönetmeliğine uygun olarak inşaa edilecek olup tamamen Sağlıkta Dönüşüm Projesine uygun, modern ve fonksiyonel olacaktır. Bildiğiniz üzere hastanemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesidir. Bu hastanemizde 3. Seviye acil servis hizmeti vermemiz gerekmektedir. 3. Seviye acil servis için gerekli olan personel, cihaz ve malzeme durumumuz yeterli gelmekle birlikte ruhsatlandırma için gerekli olan alan sağlanamamaktadır. Bu nedenle de 3. Seviye acil servis ruhsatlandırması yapılamamıştır. Bilindiği üzere hali hazırda acil servisimizde çok sayıda branşta uzman hekim, acil tıp uzmanı ve pratisyen hekim görev yapmaktadır. Gelen acil vakaların ilimizden sevk oranları son yıllarda ciddi manada düşmüştür. Yeni yapılacak bina ile fiziksel mekanlar daha modern ve fonksiyonel hale getirileceği için sunulan hizmet kalitesinde önemli artışlar olacaktır. Yine 24 saat esaslı Dahiliye, Kadın Doğum, Ortopedi, Anestezi, Acil Tıp Uzmanı, kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahi, Beyin Cerrahi Çocuk gibi branşlarda hizmet verecek hekimlerimiz için polikliniklerimiz olacaktır. Hali hazırda bu hekimlerimiz branş nöbeti tutmaktadır. Yine Bu hekimlerimize ek olarak 2 uzman hekim idari nöbet tutarken 4 pratisyen hekim de acillerde görev yapmaktadır. Böylelikle bir nöbet esnasında 11 uzamn hekim ve 4 pratisyen hekim hizmet vermektedir. Kamu hastaneleri Birliklerine geçiş süreci ile birlikte daha da hızlandırdığımız yatırım sürecine bugün bir yenisini daha eklemek bizlere gurur ve mutluluk vermektedir. Yaklaşık 2 milyon 100 bin TL tutarındaki yatırımı da göz önüne aldığımızda bu sene içerisinde Bakanlığımızdan gönderilen ödenek miktarı 3 milyon TL'yi aşmıştır. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki bakım onarımlarımız, Simav Hastanemizde Depremsellik analizine göre blok güçlendirme çalışmalarımız, Yoncalı Hastanemizde Fiziksel engellilere yönelik engellerin kaldırılması ve çevre düzenlemesi çalışmalarımız neticesinde Genel Bütçe ve Döner Sermaye Kaynaklarından toplamda 5 milyon TL ödenek inşaat işleri için harcanmaktadır. Ayrıca sene sonunda Tavşanlı Hastanemizin önemli bölümü bitmiş olacaktır. Bir yandan da bu hastanemizin yeni binası için tefrişat alımlarını yapıyoruz. Gediz Devlet Hastanemizin fiziki gerçekleşmesi yüzde 65e ulaşmıştır. Yine Emet Devlet Hastanemizin TOKİ tarafından ihalesi yapılmıştır" ifadelerini kullandı.
Törende Yöneticisi Ahmet Büber, Vali Şerif Yılmaz, Hastanesi ve Milletvekili Vural Kavuncu da birer konuşma yaparak, Acil Servisi binasıyla alakalı görüşlerini bildirdiler.
AKP Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu ve bazı daire müdürlerinin de katıldığı törende, temele ilk harcın atılmasıyla sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com