Kütahya'da adım adım ilk yardım...

Kütahya'da  adım adım ilk yardım...
AstraZeneca, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirilen ve “ilk yardım” konusunda bilinçlendirme niteliği taşıyan “İlk Yardıma İlk Adım” projesi devam ediyor.

“İlk Yardıma İlk Adım” projesi    23  Mart  tarihinde Kütahya Merkez'de bulunan Tekel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda gerçekleştirildi.

Türkiye'nin her köşesindeki öğrenci ve öğretmenlerde ilk yardım bilinci yaratılması ve ilk yardımın temel unsurlarının aktarılması amacıyla hayata geçirilen “İlk Yardıma İlk Adım”  projesi bugüne kadar yaklaşık 20.000 kişiye ulaştı. TOÇEV tarafından yürütülen ve AstraZeneca desteği ile şehir şehir dolaşan proje Milli Eğitim Bakanlığı'nın himayesi altında devam ediyor.

Kasım 2007'de başlayan “İlk Yardıma İlk Adım” bilinçlendirme programında genel ilk yardım bilinci, hayvan ısırmalarında ilk yardım, hasta ve yaralı taşıma teknikleri, yaralanmalarda ilk yardım gibi hayati önem taşıyan konu başlıkları yer alıyor. Eğitim verilen her okula ecza dolabı hediye ediliyor.

Konya, Eskişehir, Isparta, Antalya, Adana, Gaziantep, İzmir, Bursa, Denizli, Manisa, Aydın, Afyon , Van,  Diyarbakır illerini ziyaret eden projenin ilk etabı yaklaşık bir yıl olarak planlanmıştı. Projenin ikinci etabı ise yeni eğitim-öğretim dönemi ile beraber Zonguldak ve Bartın ile başlayarak Amasya, Kastamonu,  Kocaeli, Ankara, Hatay, Kilis, Malatya, Kahramanmaraş, Urfa ve  Mardin'de  verilen  eğitimler ile devam etti. Daha küçük yaşlarda “ilk yardım” bilincinin oluşturulmasını hedefleyen proje kapsamında, öğretmen ve aileler için “İlk Yardım El Kitabı” hazırlandı. Okullara ise içi temel ilk yardım malzemeleriyle dolu ecza dolabı hediye ediiyor. Projede bilgi aktarımı görsel anlatımlarla destekleniyor. Hem eğitici hem de eğlendirici bir senaryoya sahip olan “Çantamdaki İlkyardım” isimli tiyatro gösterisiyle de katılımcılar hem eğleniyor hem de öğrendiklerini pekiştiriyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com