Kütahya'da Ağaç Bayramı!..

Kütahya'da Ağaç Bayramı!..
21 Mart Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında ağaç bayramı kutlamaları yapıldı ve fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında ağaç bayramı kutlamaları yapıldı ve fidan dikim töreni gerçekleştirildi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr.Müh.Salih Akkaya, Orman Bölge Müdürü Cumali Akın, İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşçu ve davetlilerin katılımı ile Tavşanlı-Örenköy Ağaçlandırma Sahasına karaçam, sedir ve mavi ladin olmak üzere 850 adet fidan dikildi. 284 Hektardan oluşan ağaçlandırma sahasına 134.000 adet karaçam, 87.000 adet sedir, 14.000 adet iğde, 13.500 adet mahlep, 10.000 adet badem, 5.000 adet ahlat olmak üzere toplam 265.500 adet fidan dikilecek.
Yapılan törende Bölge Müdürü Cumali Akın ile İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşçu ormancılığın önemine değinerek; katılımcılara Orman ve Ağaç sevgisi hakkında çeşitli bilgiler verdiler.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi geleceğin teminatı olan çocukları etrafına alarak yaptığı konuşmada, şu noktalara değindi:
“Gelecek kuşaklara temiz bir çevre ve yaşanabilir bir dünya bırakmak zorunda olduğumuzun altını çizerek; kaybedilen alanları yeniden yeşertmek ve yeşili bol, havası temiz bir Kütahya'yı vatandaşlarımıza kazandırmak için uğraş verişiyoruz.”
Düzenlenen törende İlköğretim Okulu öğrencileri yazdıkları şiir ve kompozisyonları paylaştılar. Ağaçlandırma Şube Müdürü Selçuk Akın'ın fidan dikimi hakkında bilgiler vermesinden sonra; hazırlanan sahada tüm konuklar; fidanları toprakla buluşturdular.
''Ormanlarımızı koruyalım'', ''Ağaç yoksa hayat yok'' yazılı pankartlar taşıyan minik öğrenciler ise, ilk kez fidan dikecek olmanın heyecanını yaşadılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com