Kütahya'da ağaç katliamı iddiası

Kütahya'da ağaç katliamı iddiası
Kütahya’nın Maltepe Mahallesi'nde bazı mahalle sakinlerinin evlerinin bahçelerini genişletmek amacıyla çamlık alanda ağaç kestiği iddia edildi.

Mahalle muhtarı Hasan Hüseyin Yenice, oksijen deposu çamlığın korunması gerektiğini söyledi. 

Maltepe Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin Yenice, Ahmet Yakupoğlu Sokak üzerinde bulunan bazı mahalle sakinlerinin eski Azot Sitesi Çamlığına ait ağaçları keserek bahçelerini genişlettiğini, konuyu Kütahya Belediyesine bildirmelerine rağmen herhangi bir müdahalenin yapılmadığını savundu.

Eski Azot Sitesine ait çamlık alanın Kütahya’nın oksijen deposu olduğunu, bu alanının korunması ve geliştirilmesi gerektiğini belirten Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Yenice, “Mahallemizde bulunan Ahmet Yakupoğlu Sokak üzerinde ikamet eden bazı mahalle sakinlerimiz evlerinin çamlık alana bakan arka kısımlarında çamlık alanı da arsalarına dahil ederek bahçe düzenlemesi yapıyor. Bu düzenlemeyi yaparken de ağaç kesimleri yapıyorlar. Çamlık alan hem mahallemizin hem de Kütahya’nın oksijen deposu konumunda. Buranın korunması gerekmektedir” dedi.
Yaşananları ağaç katliamı olarak değerlendiren Muhtar Yenice, “İstanbul’da ağaç kesimine teşebbüs edilecek diye dünya ayağa kalktı.

Kütahya’da ağaç kesimlerine neredeyse göz yumuluyor. Ağaç kesimlerini ve çamlık alan arazisinin talan edilmesini hem Belediye Başkanımıza hem de başkan yardımcısına bildirmeme rağmen bu konu için herhangi bir müdahale veya çalışma yapılmadı” diye konuştu.


Yetkililerin bu duruma acilen müdahale etmesi gerektiğini ifade eden Yenice, “Ya burada yaşananlara yetkililerimiz acilen müdahale etsin. Ya da eğer yapılanlara göz yumulacaksa çamlık alan mahallemiz sakinlerine pay edilsin ve herkes burada kendine arsa alsın, bahçe kursun veya bir şekilde değerlendirsin. Bu böyle olmaz. Kesilen bir ağaç kolay yetişmiyor” şeklinde konuşarak tepkisini dile getirdi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com