Kütahya'da arıcılık projesine AB desteği

Kütahya'da arıcılık projesine AB desteği
Kütahya İli Arı Yetiştiricileri Birliğince hazırlanan ''Arıcılıkta Güçlü Koloni Oluşturma Teknikleri'' adlı projenin, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunduğu bildirildi.

Kütahya İli Arı Yetiştiricileri Birliğince hazırlanan ''Arıcılıkta Güçlü Koloni Oluşturma Teknikleri'' adlı projenin, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunduğu bildirildi.
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin yerel ortak olduğu projenin, 2 bin 550 başvuru arasında yapılan değerlendirme sonucu desteklenmesine karar verildiği belirtildi.
Projenin, Ulusal Ajans tarafından 2011 yılı teklif çağrısı döneminde alınan 2 bin 550 başvuru arasından kabul edilen 268 proje arasına girmeyi başardığı duyurulan açıklamada, şöyle denildi:
''Projenin, Kütahya arıcılığını geliştirmek düşüncesinden yola çıkılarak ana fikrinin oluşturulması ve proje formatına uygun olarak yazılımı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli tarafından gerçekleştirildi. Hazırlık çalışmaları kapsamında proje sahibi olan Arı Yetiştiricileri Birliği, yerel ortakların katıldığı bilgilendirme toplantısını, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, proje hakkında genel bilgilerin yanı sıra sözleşmeyi müteakip oluşturulacak proje yürütme komisyonunun üstleneceği görevler ve katılımcı seçiminde dikkate alınacak kriterler üzerinde duruldu.''
Açıklamada, projenin yürürlüğe girmesi sonrası 15 kişiden oluşturulacak katılımcı grubunun, 20 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında İspanya'nın Cadiz kentindeki uygulamaları inceleyerek Kütahya'da uygulanmasına aracılık edeceği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com