Kütahya'da aşure günü!..

Kütahya'da aşure günü!..
Cumhuriyet Caddesi'nde önceki gün siyasi partilerin Kadın Kolları ile bazı sivil toplum kuruluşları tarafından vatandaşlara aşure dağıtımı yapıldı.

Cumhuriyet Caddesi'nde önceki gün siyasi partilerin Kadın Kolları ile bazı sivil toplum kuruluşları tarafından vatandaşlara aşure dağıtımı yapıldı.
Kütahya'da Muharrem ayı etkinlikleri çerçevesinde siyasi partiler aşure dağıtma yarışına girdi. AKP ve MHP'ye üye kadınların dağıttığı aşurelere vatandaşlar ilgi gösterdi. Sevgi Yolu üzerinde bulunan Ali Paşa Camii'nde vatandaşlara aşure dağıtımı yapıldı. Yaklaşık 2 bin kişilik aşure hazırladıklarını belirten AKP Kadın Kolları Başkanı Aslıhan Mercan herkesin Muharrem ayını kutladığını ifade etti. Muharrem ayının birlik beraberlik getirmesini temenni eden Mercan, aşurenin bir anlamının da paylaşmak, şükretmek olduğunu dikle getiridi. AKP'li kadınların aşure dağıtımına Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, AKP İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever katıldı.
MHP İl binası önünde aşure dağıtan diğer bir siyasi parti ise MHP oldu. Partili kadınlarla aşure dağıtan MHP Kadın Kolları Başkanı Elif Dönmez vatandaşların Muharrem ayını kutladı. Dönmez, aşureyi vatandaşlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Dönmez, 600 kişye aşure dağıttıklarını da sözlerine ekledi.
Cumhuriyet Caddesi Küçük Hamamın önünde ise İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kütahya Şube Başkanlığı tarafından 500 kişiye aşure ikram edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com