"Kütahya'da atılmıştır”

"Kütahya'da atılmıştır”
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kütahya'nın kurtuluş yıl dönümünü kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile Belediye Başkanı Mustafa İça'ya birer tebrik telgrafı gönderdi.
Ayrıca TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin de,  Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla başlatılan Kurtuluş Savaşı'nın, milletin bağımsızlığa olan inancıyla Başkomutanlık Meydan Savaşı'nda verdiği büyük mücadele neticesinde zaferle sonuçlandığını hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:
''Tarih yolculuğumuzdaki şeref halkalarından biri olan Büyük Zafer ile birlikte Cumhuriyetimizin kuruluşunun temelleri atılarak, milletimizin önünde yepyeni ufuklar açılmıştır.
Milli Mücadelemizi zaferle taçlandıran Başkomutanlık Meydan Muharebesi sırasında bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz uğruna çetin mücadelelere sahne olan Kütahya ilimiz tarihteki onurlu yerini almıştır.
Bu anlamlı günde, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda aziz canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kütahyalı vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi iletiyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com