Kütahya'da başarılı öğrenciler için ödül töreni

Kütahya'da başarılı öğrenciler için ödül töreni
Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) başarı gösteren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) başarı gösteren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
Gediz Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Evren Ünlü, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, İlçe Emniyet Müdürü Saadettin Kaynar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Lokman Albayrak, eğitimciler ve öğrenci yakınları katıldı.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, 2010- 2011 eğitim öğretim yılında büyük başarı gösteren öğrencilerin ödüllendirilmesi için düzenledikleri ödül töreninde eğitim kalitesinin artmış olduğunu görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
500 öğretmen ve 9 bin öğrenci ile başladıkları 2010- 2011 eğitim yılında, 6 bin 500 ilköğretim öğrencisinin 35 okulda eğitim öğretim gördüğünü, bunların 700'ünün 8. sınıftan mezun olduğunu hatırlatan Aksoy, son mezunlardan SBS sınavına giren 585 öğrencinin 28'inin Fen Lisesi, 2'sinin Sosyal Bilimler Lisesi, 71'inin Anadolu Öğretmen Lisesi, 26'sının Sağlık Meslek Lisesi, 269'unun da diğer Anadolu türü liselere girmeyi başardığını bildirdi.
Seçkin liselere girmeyi hak kazanan toplam 396 öğrencinin ilçe okullarının yerleştirme oranını yüzde 67'ye ulaştırarak başarı grafiğini yükselttiğini ifade eden Aksoy, şunları kaydetti:
''Yüzde 67'lik başarı bizim için yeterli değildir. Eğitim kalitesini daha ileri seviyeye yükselterek bu oranı her öğretim yılı artıracağız. Öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayan Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Sayın Dr. M.Ali Saraoğlu, maddi destek sağlayan SYDV Mütevelli heyeti, belde belediye başkanları, okul müdürleri, fedakar öğretmenlerimiz, anne ve babalar ile dershane öğretmenlerine sonsuz teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki hiçbir başarı tesadüf olmadığı gibi, bireysel tek başına da kazanılmaz. Ayrıca, öğrencilerimizin ödüllendirilmesine katkıda bulunan Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, sponsorlar Ticaret Odası Başkanlığına, Ziraat Odası Başkanlığına, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığına, Devlet Hastanesi personeline, Gediz Beton'a, Bilim ve Mutlu Eğitim Anafen Dershanelerine, Aydın Saraoğlu Ticarethanesine, Sistem Kırtasiye'ye huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün ödül alan öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki öğrenim hayatlarında tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.''
İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da konuşmasında, bu yıl büyük başarı gösteren öğrencilerin ödül törenini ''zorlu bir yılın sonundaki hasat mevsimi anına'' benzettiklerini ve kendilerini yürekten kutladığını belirtti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com