Kütahya'da 'Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı'

Kütahya'da 'Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı'
“Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ağaçlandırması” Kütahya’da gerçekleşti

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü'nün birlikte organize ettiği, “Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ağaçlandırması” Kütahya’da da gerçekleştirildi.
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğünün birlikte gerçekleştirdiği “Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ağaçlandırması” projesi her basın kartı sahibinin, gazetecilerin, gazeteciler cemiyeti başkanlarının, Gazeteciler Sendikasının, basın kuruluşlarının, radyoların, televizyonların, ulusal ve yerel gazete sahiplerinin, meslek kuruluşlarının katılımıyla yapılmakta olup kentte de proje kapsamında, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü İl Müdürleri, bazı daire müdürleri, kentte bulunan yaygın ve yerel medya kuruluş temsilcileri ve davetlilerin katılımıyla Sobran köyünde yapıldı.
Yerel basının kamu ile halk arasında köprü vazifesi gördüğünü ifade eden Toplantıda konuşan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Bizler kamu olarak gazetecileri çok iyi bilgilendirmemiz lazım ki sizler de bu bilgileri doğru ve anlaşılır şekilde halka ulaştırabilesiniz” dedi. Basın Hatıra Ormanı çalışmasına değinen Vali Çiftçi, Kütahya’da bu yıl içerisinde hedeflenen ağaç sayısı 5 milyon iken bu sayı neredeyse 8 milyona ulaştı. Çok büyük ve müthiş bir ağaçlandırma çalışması var. Bu konudaki birinciliğimizi Kütahya olarak kimseye kaptırmak istemiyoruz. Sultan Veled’in dediği gibi “Kütahya’nın altı da üstü de cennet” bizler bu cenneti ileriye, yeni nesillere taşımak için çalışacağız” dedi.
Kütahya’nın diğer birçok zenginliğinin olduğunun altını çizen Vali Çiftçi, “Kütahya her yönüyle mükemmel bir şehir. Bir çeyiz sandığı gibi adeta. Biz çeyiz sandığımızı yerel medya vasıtasıyla tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.
Toplantıda konuşan Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu da ağaçlandırmanın ve ormanın önemine değindi. Tunçoğlu, “Gerek yüce dinimiz gerekse de Osmanlı atalarımız ağaca ve ormana büyük önem vermişlerdir. Bize düşen görev bunu ileriye taşımak. Bu etkinlik için emeği geçen herkese ve Sayın Genel Müdürümüz Murat Karakaya’ya teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile gazeteci arkadaşlarımızın da bir dikili ağacı olacak” dedi.
Tunçoğlu, yerel basın ve cemiyet olarak mesleki eğitime, hizmetiçi eğitime de oldukça önem verdiklerini sözlerine ekledi.
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu da Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ve Basın Yayın Dairesi Başkanı Bahattin Akyön’e üzerinde isimleri ve cemiyetin arması olan birer çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com