Kütahya'da 'Bilim ve Proje' sergisi

Kütahya'da 'Bilim ve Proje' sergisi
Kütahya Özel Konuralp İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan Bilim ve Proje Sergisi, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından açıldı.
Açılan sergide son zamanlarda yapılan yeni işler, yeni fikirler ve yeni düşüncelerin olacağını ifade eden Vali Çiftçi, “İnşallah çocuklarımızda bu düşüncelerle kendilerini göstermişlerdir. “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” çocuklarımızın işlerine bakacağız. Şimdi bu küçük işleri yapacaklar ama büyüdüklerinde tüm Türkiye’ye, tüm Kütahya’ya, tüm insanlığa, tüm dünyaya faydalı olacak güzel düşüncelerini ve teknolojik gelişmelerini sergileyecekler. Ben bu konuda bunların önünü açan milli eğitim camiamıza okul müdürlerine ve yöneticilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızın zekalarını şimdiden açmak lazım. İnşallah bu çocuklarda hem dünyaya, hem bizlere, hem insanlığa faydalı şeyleri geliştirirler. Bu çalışmaları teşvik ediyoruz ve teşvik etmemiz lazım. Burada sanayicilerimizde var. Akşehir’de iki öğrencimizin yaptığı çalışmayı sanayicilerimiz patent haline getirdiler ve şuanda üretime geçtiler inşallah buradan da çıkar” dedi.
 
Serginin açılış törenine Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Çekiç, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
 
Serginin bir hafta süreyle açık kalacağı belirtildi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com