Kütahya'da bir ilk

Kütahya'da bir ilk
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde daha önce yapılan açık kalp ameliyatını (by-pass) İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen uzmanlar gerçekleştiriyordu, şimdi ise Evliya Çelebi Devlet Hastanesi kendi bünyesinde bulunan uzman dok

Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde daha önce yapılan açık kalp ameliyatını (by-pass) İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen uzmanlar gerçekleştiriyordu, şimdi ise Evliya Çelebi Devlet Hastanesi kendi bünyesinde bulunan uzman doktorlarla açık kalp ameliyatını (by-pass) gerçekleştiriyor.
Daha önce Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde yapılan açık kalp ameliyatlarının İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Kütahya'ya gelen kalp-damar uzmanları tarafından gerçekleştirildiğini belirten Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Zehir, artık Evliya Çelebi Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan kalp-damar uzmanı doktorlar tarafında açık kalp ameliyatlarını gerçekleştirdiklerini belirterek Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nin Kütahya'da bir ilke imza attığını söyledi.
Açık kalp ameliyatlarının kalp-damar uzmanı olan Ahmet Aksoy, İlker Tekin, Levent Mavioğlu, Funda Tor, İrem Irıskan Aytaç ile birlikte anestezi uzmanları ile anestezi teknisyenleri tarafında gerçekleştirildiğini dile getiren Zehir, doktorların sürekli denetimleri sayesinde hastaların daha kısa sürede iyileştiklerinide kaydetti.
Kütahya Evliya Çelebi Hastanesi'nde görev yapan kalp-damar uzmanı doktorlarla birlikte yaklaşık olarak bir ay önce 1945 Altıntaş doğumlu Mustafa Koçak'a açık kalp ameliyatı yaptıklarını dile getiren Zehir, ameliyatın oldukça başarılı geçtiğini ve hastanının gün geçtikçe iyleştiğini dile getirdi.
İkinci açık kalp ameliyatının önceki gün Mehmet Durgun adlı hastaya yapıldığını ifade eden Zehir, hastanın dün uyandırıldığını ve sağlık durumunun gayet iyiye doğru gittiğini söyledi.
Kütahya Evliya Çelebi Hastanesi bünyesinde bulunan doktorlarala birlikte böyle zor bir ameliyatı gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirten Zehir, konuşmasında şunları dile getirdi:
'Daha önce ısmarlama yöntemlerle hastanemizde bu ameliyatları gerçekleştiriyorduk. Önce İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden doktor istiyorduk daha sonra doktorların müsait oldukları günleri öğreniyorduk ve hastamıza ona göre randevu veriyorduk; ancak şimdi ameliyatları kendi uzman doktorlarımızla gerçekleştiryoruz. Hangi güne hastamıza randevu vereceğimizi biz belirliyoruz eğer hastamız çok acilse gereken tetkikler yapıldıktan sonra hemen ameliyata alabiliyoruz' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com