Kütahya'da büyükler çocukluklarına geri döndü

Kütahya'da büyükler çocukluklarına geri döndü
Son 30 yılın en soğuk günlerinin yaşandığı Kütahya’nın dört bir yanı yüksek dağlarla çevrili turistik ilçesi Simav’da vatandaşlar hafta sonu tatilinden de yararlanarak karda kaymak için 1450 rakımlı Gölcük Orman İçi Dinlenme Tesislerine akın etti.

Çocuklarıyla birlikte önce karda mangal keyfi yapan büyükler daha sonra yanlarında getirdikleri plastik leğen ve çuvallara oturarak karda kızak yapmanın keyfini çıkardı.

Simav’ın son 30 yılın en soğuk ve karlı günlerini geçirdiğine dikkat çeken vatandaşlar, çocukluk günlerinde olduğu gibi karda kaymak için 1450 rakımlı Gölcük Orman İçi Dinlenme tesislerinin bulunduğu içerisinde yüzeyi buz tutan Krater Gölünde bulunduğu Gölcük Dağını tercih ettiklerini ve burada gün batımına kadar doyasıya eğlenmenin tadına vardıklarını bildirdi.

Çocuklarının karda kaymak için kendileri gibi plastik leğen ve çuvallar yerine tahtadan yapılmış kızakları tercih ettiklerini dile getiren Zeki Oğur (37), “Çocukluğumuzda Simav’a şimdiki gibi çok kar yağardı. Bizde arkadaşlarımızla evlerden plastik leğen veya çuvalları kaptığımız gibi mahalle aralarına girer ve yüksek yerlerden kızak keyfi yapardık. 30 senedir Simav’a böyle kar düşmedi. Şimdi bulunduğumuz 1450 rakımlı Gölcük Orman İçi Dinlenme Tesislerinde bulunduğu alanda kar kanlığı 1 metreyi buluyor. Eşim ve üç çocuğumu da aldım. Buraya geldim. Mangalda sucuk keyfinden sonra da yanımızda getirdiğimiz plastik leğen ve çuvallara oturarak çocukluğumuzdaki gibi kızak keyfi yaptık. Çocukluğumuza geri döndük. Çocuklarımı da kaydırmak istedim. Ancak onlar tahtadan yapılmış kızakları tercih etti. Bir yerde çocukluğumuzu yaşadık” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com