Kütahya'da Çanakkale Zaferi'nin 97. Yıldönümü törenleri

Kütahya'da Çanakkale Zaferi'nin 97. Yıldönümü törenleri
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 97. yıldönümü, Kütahya'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 97. yıldönümü, Kütahya'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Program etkinlikleri, Kütahya Şehitliğinde bulunan Şehitler Abidesi'ne çelenk sunumu ile başladı.
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 97. yıldönümü nedeniyle düzenlenen program, Kütahya Şehitliğinde Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ve Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı A. Asım Okat’ın çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı. Tören Türk Silahlı Kuvvetleri adına Yüzbaşı Volkan Bozkurt’un konuşmasından sonra, şehitliğin protokol mensupları, şehit yakınları ve vatandaşlar tarafından gezilmesi ve akabinde Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’nin şehitlik defterini imzalamasıyla sona erdi.
Saat 10.30’da Belediye Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda devam eden program çerçevesinde ise gelen mesajların okunmasından sonra bir konuşma yapan Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Asım Okat, “Böyle bir günde biz Şehitlerimizi anarken, Aziz Şehitlerimizde bizlere sesleniyor. Onların seslerine kulak verelim; 'Kanımla, canımla sizlere teslim ettiğim Emanetlerime sahip çıkıyor musunuz?'. Evet Mehmet'im, şüheda fışkıran toprakların üzerinde kanının rengi ay yıldızımız semalarda özgürce dalgalanmakta, dilediğimizce ibadetimizi yapabilmekte, gönlümüzce eğlenip sezebilmekte, karınlarımızı duyurabilmekteyiz. Şehidim var olan nimetlerimizin kıymetini bilmeliyiz. Ulu önderimizin bahsettiği "dahili ve harici bedbahtlara" karşı uyanık olmalıyız. Vatanımızı canı yürekten sevmeli, daima fedakarlık göstermeli, çok çalışmalı, kardeşlik ve birliğimizi bozmamalıyız. Böyle yaşarken de geleceğimizin teminatı evlatlarımızı da bu ülküde yetiştirmeliyiz. Devlet bütün imkanları ile emanetlerine sahip çıkmaktadır. Evet Şehidim eksikliklerimiz olsa da en kısa zamanda tamamlayacağız. Sizleri unutmadık ve unutturmayacağız. Sizlere söz veriyoruz emanetlerinize sahip çıkacağız. Başta Ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı için diğerkamlık gösteren tüm Aziz Şehitlerimizi Minnet ve Şükranla anıyoruz” dedi.
Türk Silahlı Kuvvetleri Adına Binbaşı Murat Kılıçarslan Özgen’in konuşmasından sonra tören Şehitler İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan anma programı ile sona erdi.
Törene Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Daire müdürleri, askeri erkan, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com