Kütahya'da 'En İyiler Reklam Ödülleri' Sergisi

Kütahya'da 'En İyiler Reklam Ödülleri' Sergisi
2010 Yılı Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri Sergisi Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Sergi Salonu'nda izleyicilerle buluştu.

2010 Yılı Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri Sergisi Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Sergi Salonu'nda izleyicilerle buluştu.
Sergi, Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin esprili ve zekice hazırlanmış basın reklamlarını takip etmelerini, görsel tasarım kültürlerini zenginleştirmelerini ve yeni ürünleri izleyebilmelerini sağlamak amacıyla Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Hürriyet Kırmızı Reklam İletişimi Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen sergi 26 Nisan 2011 tarihine kadar açık olacak.
Açılışa Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yunus Erdoğan, Prof.Dr. Yaşar Kibici, Güzel Sanatlar Dekanı Prof.Dr. Mustafa Arslan, Rektör Başdanışmanı Doç.Dr. Abdullah Yılmaz, öğretim üyeleri, sanatseverler ve öğrenciler katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Arslan, Türkiye'de 8 yıldır basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, reklam ajanslarının, reklam sektörü çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen tek reklam yarışması olduğunu belirterek, Kırmızının sadece bir yaratıcılık ödülü değil, Türkiye'nin dört bir yanından reklam ajanslarının, reklam verenlerin ve medya planlamacıların gücünü herkese gösterdiği iletişim sektörünün referans aldığı en önemli yarışma olduğunu kaydetti.
Dekan Arslan, bu önemli yarışmada 2009-2010 yıllarında ödül alan bazı eserleri Dumlupınar Üniversitesi'nde sergilenmekten mutluluk duyduğunu belirterek, 'Bu sergi öğrencilerimizin de ufkunu açacaktır” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yunus Erdoğan da sanatın önemine değinerek Kırmızı ödülleri alan eserlerin Dumlupınar Üniversitesi'nde sanatseverlerle ve öğrencilerle buluşturulmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Açılış konuşmalarının ardından sergiye katılanlar, sergilenen kırmızı ödüllü eserleri incelediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com