Kütahya'da evlilik okulu

Kütahya'da evlilik okulu
Kütahya Valiliği Aile İçi Sevgi İl Kurulu'nun girişimcileri sonucu, Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi’nde 'Evlilik Okulu' açıldı.

Kütahya Valiliği Aile İçi Sevgi İl Kurulu'nun girişimcileri sonucu, Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi’nde 'Evlilik Okulu' açıldı.
Kurul kararları doğrultusunda eğitim müfredatı ve materyalleri hazırlandığı ve başvuruları Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’nin katılımıyla Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Gazi Kemal Bilim Sanat Eğitim Merkezi’nde başlatıldı.
Vali çiftçi, Evlilik Okulu ile eşlerin birbirini tanıması, aralarındaki uyumsuzluklarla baş etme yollarını öğrenmesi, ilişkilerinde sorunlar artış göstermeden önleminin alınması, çiftlerin gelecekteki olası sorunlar için hazırlanması ve bu sorunlar anlamlı duruma gelmeden çözme becerilerinin öğretilmesi, olumsuz sonuçlar yaşanmadan ilişkinin sürmesi ve geliştirilmesi amaçlandığını kaydetti.
Kütahya'da ilk kez açılan Evlilik Okulunda İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan uzmanların vereceği evlilikte doğru iletişim, evlilik ve aile hayatı, eşler arası rol paylaşımı, evlilik hayatının dini boyutu, kişisel hijyen, üreme sağlığı, sigara ve kanser konularında haftada 3 gün, 4 saatlik eğitimlerle çiftler Evlilik Okulu'nu tamamlayacaklar.
Evlilik Okulu'nun açılışana Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Kamil Türkmen, İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Nafi Güral Eğitim Vakfı Genel Müdürü Mehmet Düver, Aile İçi Sevgi İl Kurulu üyeleri, yeni evli çiftler ve evlenmek üzere hazırlık yapan çiftlerden oluşan bir grup katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com