Kütahya'da evsizlere şefkat eli

Kütahya'da evsizlere şefkat eli
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, evsizlerin yararlanabileceği 'otel' uygulamasını bu yılda devam ettirdiklerini söyledi.

Vali Yılmaz, yaptığı açıklamada, "İçinde bulunduğumuz yoğun kış şartları nedeniyle kalacak yeri olmayan vatandaşlarımızın sokakta kalmamaları adına, 2 yıldır uygulanan otel uygulamamız devam etmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, Belediye Başkanlığımız, Gar Müdürlüğümüz, Terminal Müdürlüğümüz gibi kurumlarla olan iş birliğimiz çerçevesinde soğuk kış şartlarında dışarıda kalan vatandaşlarımızı otel şartlarında barındırıyoruz. İsterlerse maddi yardımda bulunarak istedikleri yere gitmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Tüm masrafları Vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Kasım ayı içerisinde bu şekilde 10 vatandaşımızı misafir ettik. Şu an itibariyle 3 vatandaşımız hizmetimizden yararlanmaktadır. Kendilerini anlaşmalı otelimizde barındırıyoruz. Yoğun kış şartlarında dışarıda kimsenin kalmaması ile ilgili hassasiyetimiz devam etmektedir. Sosyal Yardımlaşma Vakfımız tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür yardımı yapmaktayız. Talepler noktasında eklemeler yapmaya da devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Kurum alirlyerinin devlet adına görev yaptığını dile getiren Yılmaz, "Bizler devleti temsilen tüm imkanlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına çalışmaktayız. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz ulaşamadığımız noktada bizlere ulaşsınlar bizleri ihtiyacın olduğu yere yönlendirsinler. Bizlerde o noktada gerekeni devlet adına yapalım'' diye konuştu.

EV UYGULAMASINA GEÇİLDİ
Erkek Yurdu'nun ay sonu itibariyle kapatılacağını belirten Vali Yılmaz, "İlimizde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza bağlı olan 13-18 yaş gurubu Erkek Yurdunu, bu ay sonu itibariyle çocuklarımızı yurttan başka yerlere almak suretiyle kapatacağız. Bakanlık tarafından onaylandı. Şu an yurt olarak kullanılan binayı 13-18 yaş Çocuk Koordinasyon Birimi olarak kullanacağız. Yine bina içerisinde otel olarak kullanılan kısmı 13-18 yaş erkek çocuklar için Kabul Birimi olarak kullanacağız. Kabul Birimi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yeni anlayışı çerçevesinde, çocuklarımızı, doğal ortamlarda, aile ve ev kültüründe yetiştirmek amacıyla ev uygulamasına geçtik. Öncelikle İl Müdürlüğümüze bağlı uzman arkadaşlarımızın gözetiminde çocuklarımızı geçici bir süre Kabul Biriminde barındıracağız. Bu süre zarfında uzman arkadaşlarımızın tahlilleri ve verecekleri raporlar doğrultusunda kendilerini yönlendireceğiz. ilk olarak kendi evlerinde ailelerinin yanında, mümkün değilse kuruma ait evlerimizde mahalle ortamında; kiralanan apartman dairelerinde, kendi alışverişlerini bile kendileri yapabilecek şekilde, kendi ayakları üzerinde durmalarına olanak sağlamak amacıyla, kurum personeli nezaretinde barınmaları sağlanacaktır. Geliş amaçları eğitim ise, Milli Eğitim Yurtlarında yada Sevgi Evlerinde barındırılmaları, buda mümkün değilse en yakın ildeki yurtlarımızda barındırılmaları sağlanarak topluma kazandırma çare ve yöntemleri kullanılacaktır. Bugün itibariyle 4 adet erkek çocuk evimiz ve 3 adet kız çocuk evimiz bulunmaktadır" şeklinde konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com