Kütahya'da fırıncıların 'zam isteği' Vali Kocatepe'den döndü

Kütahya'da fırıncıların 'zam isteği' Vali Kocatepe'den döndü
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Duran'ın, Vali Şükrü Kocatepe'yi makamına giderek, ramazan pidesine zam talebinde bulundukları öğrenildi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Duran'ın, Vali Şükrü Kocatepe'yi makamına giderek, ramazan pidesine zam talebinde bulundukları öğrenildi.Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Duran'ın, Vali Şükrü Kocatepe'yi makamına giderek, ramazan pidesine zam talebinde bulundukları öğrenildi.
Ramazan ayı öncesi her yıl zam talebinde bulunan Fırıncılar Odası Başkanı, Vali Şükrü Kocatepe'ye, “Fırıncılar zarar ediyor, mağdur oluyorlar, bu nedenle zam talep ediyoruz” şeklinde konuştular.
Vali Şükrü Kocetepe de, Fırıncılar Odası Başkanı Duran'a, “Her ramazan öncesi zam talebiyle geliyorsunuz. Ben de her defasında kabul etmiyorum. Fırıncılar mağdur oluyor diyorsunuz. Ben de halkın mağdur olmasını istemiyorum, siz fırıncıların haklarını savunduğunuzu söylüyorsunuz. Ben de Vali olarak 550 bin kişinin haklarını savunuyorum. Bu nedenle zam talebinizi kabul edemem” şeklinde konuştuğu öğrenildi.
Öte yandan görüşlerini aldığımız bazı vatandaşlar konuya ilişkin olarak şunlarısöylediler: ' Valimiz Şükrü Kocatepe halkın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Fırıncıların her ramazan öncesi zam istekleri fırsatçılıktan başka bir şey değildir. Allah'tan halkı düşünen ve halkı savunan bir Valimiz var. Valimiz görevde bu yıl 4. yılına giriyor. 4 yıldır bu zam taleplerini geri çevirdi ve kabul etmediği valimize halkı savunduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com