Kütahya'da fuar heyecanı

Kütahya'da fuar heyecanı
Kütahya 5. Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın açılmasına bir hafta kaldı.

Kütahya 5. Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın açılmasına bir hafta kaldı.

200 markadan fazla ürünlerin sergileneceği fuar alanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 5 bin metrekarelik kapalı alana ilave olarak bin beş yüz metrekare çadır kuruldu. 150 bin ziyaretçi hedefi olan fuarı, Kütahya merkez ve ilçelerinin yanı sıra, Afyonkarahisar, Eskişehir, Uşak, Bilecik, Manisa, Balıkesir, Bursa'dan gelen üreticilerin gezmesi bekleniyor.

Organizasyonu Frig Fuarcılık tarafından yapılan fuar 25 Nisan Perşembe günü Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar tarafından açılacak.4 Gün sürecek olan fuar 28 Nisan Pazar günü son bulacak.

EKMEKTE İSRAFA SON KAMPANYASI VE TARIM ÇOCUK PROJESİ DESTEKLENİYOR
Frig Fuarcılık yapmış olduğu fuarlarda sosyal sorumluluk projelerine dikkat çekiyor. 5. Kütahya Tarım Fuarı'nda Ekmekte İsrafa Son Kampanyası ve Tarım Çocuk Projesi destekleniyor.

Frig Fuarcılık Yönetim Kurulu üyesi Hakkı Ön, destekledikleri sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu: Bilindiği gibi Frig Fuarcılık olarak yaptığımız fuarlarımızda sosyal sorumluluk gereği bazı proje ve kampanyalara dikkat çekiyoruz.Bu yıl desteklediğimiz iki sosyal sorumluluk projesi var. Özellikle Ekmekte İsrafa Son Kampanyası hem bizim hem üreticimizin önemsediği bir kampanya. Aslında çok da önemsenmeyen ekmek israfı tarımımız,ülkemiz,geleceğimiz için çok önemli.Açıklanan rakamlara göre bir yılda 2,1 milyar ekmek çöpe atılıyor.Bu israfın maliyeti ise 1,5 milyar Türk Lirası.Bir yılda çöpe atılan ekmekle 542 bin ton buğday israf ediliyor.Bu da emek ,zaman ,alın terinin çöpe atılması anlamına geliyor.İstatistiklere göre günlük altı milyon ekmeği çöpe atıyoruz.Ekmekte israfa son vererek bu israfı geleceğimize yatırıma çevirebiliriz.Bir diğer proje ise Tarım Çocuk Projesi.Tarım Çocuk Kulübü çocukların doğayı ve tarımı daha yakından tanımalarını teşvik etmek, onları doğal ve organik gıdalarla beslenmeye yöneltmek amacı ile kurulmuş bir kulüp .Çocuklarımız www.tarimccocuk.gov.tr adresinden siteyi ziyaret ederek doğa,tarım,sağlıklı yaşamla ilgili bilgileri oyunlar oynayarak öğrenebilirler.Fuarımız 25 Nisan Perşembe günü Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın katılım ile açılacak.Tüm halkımızı fuara ,tarım da son teknolojileri görmeye davet ediyoruz."dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com