Kütahya'da hareket nerde bereket orda etkinliği

Kütahya'da hareket nerde bereket orda etkinliği
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Nerede Hareket Orada Bereket' isimli spor etkinliği Kütahya’da coşkuyla yapıldı.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Nerede Hareket Orada Bereket' isimli spor etkinliği Kütahya’da coşkuyla yapıldı. 

Spor bilincini artırmak ve halkın spor faaliyetlerine katılımını sağlamak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "Nerede Hareket Orada Bereket" adlı spor etkinliği Kütahya Dumlupınar Stadı’nda yapıldı.

Etkinlik hakkında bilgi verdikten sonra Baharla birlikte canlılığın, uyanışın, coşkunun arttığı ve bu sporunda bu uyanıştan payını alması gerektiğine değinen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, sporun faydalarının tartışılmadığını, daha iyi bir yaşam sürmenin yolunun koşulsuz spor yapmak olduğunu ve duyarlı velilere spora katkı sağladıkları için teşekkür etti.
Ölçen, “20 milyon çocuğun bulunduğu ülkemizde, sadece 1 milyon çocuk spor yapmakta ve bu sayının yukarılara çıkarması gerekmekte. Gençlik ve Spor Bakanlığı her şartlarda spor yapılabilmesi için ülke genelinde büyük projelere imza atmaktadır. Her koşulda, her yaşta, her iklim şartında spor yapılabilmesi için tesisleri kullanıma açıldı" dedi.
Haftanın altı günü yürüyüş parkurunun halka açık olduğunu, müdürlük bünyesinde hizmet veren antrenörler eşliğinde jimnastik ve egzersiz hareketlerinin başladığını, Dumlupınar Spor Salonu’nu 08.00 ile 09.00 saatlerini halkın hizmetine sunduklarını, masa tenisi, bisiklet sporu faaliyetlerinden de yararlanılabileceğini söyleyen Ölçen, Sporun bedensel gelişimi yanı sıra, paylaşma, dayanışma, kaynaşma, centilmenlik ve hoşgörü duygusunu da geliştirdiğini ve spora katkı sağlayan, destek olan herkese teşekkür etti.

Bu sabah bir saat yürüyüş yaparak güne başladığını ifade ederek sözlerine başlayan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Spora katkı sağlayan herkesi kutluyorum, Kütahya’da sporun yapılabilmesi için spor alanlarını genişletme ve yeni tesisleşmeler devam etmektedir. Gençlik ve Spor Bakanımızla yaptığımız görüşmede; Kütahya’da lisanslı sporcu sayısını 50 binlere çıkartıldığında yeni spor tesisleri sözü almıştık şimdi lisanslı sporcu sayımız 50 binlerde ve TOKİ’nin arkasında 900 bin m2’lik araziye yeni spor tesisleri yapmaya başlayacağız. Hedefimiz Sadece ilde yapılacak spor tesisleriyle de sınırlı değil, bütün ilçelerimize spor salonu ve çim saha yapılması yönünde çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Spor yapan çocuklara seslenerek, anne ve babaları da spora teşvik ve ikna etmeleri halinde daha büyük bir coşkunun yaşanacağını ifade ederek “Hangi sporu seviyorsanız o branşa yoğunlaşın” diyen Vali Kenan Çiftçi sözlerine şöyle devam etti:
“Baharla birlikte, yürüyüş parkurları zevkli bir alana dönüştü. Bülbül sesleri, ağaç hışırtıları arasında büyük bir keyif var. Dinimizde ve kültürümüzde spora teşvik var, yatkınlık var. Lisanslı sporcu sayısının 50 binlere çıkmasına vesile olan spor tabanına, öğrencilere, velilere, il müdürümüz ve personeline teşekkür ederim.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com