Kütahya'da 'Hayvancılık' Desteklenecek

Kütahya'da 'Hayvancılık' Desteklenecek
Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünce Kütahya'da hayvancılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla şirket kuruldu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünce Kütahya'da hayvancılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla şirket kuruldu. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Oktay Malyemez tarafından Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında yapmış olduğu nezaket ziyaretinde, Kütahya'nın Tarım Kredi açısından önemli bir yer olduğunu ve kendilerinin ilkleri başlattığı bir vilayet olarak gördüklerini açıklayan Oktay Malyemez; “Daha öncede burada büyük yatırımlar yaptık. Kütahya Bölge Birliğimiz Kütahya'nın dışında Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Bilecik olmak üzere dört vilayetimize daha hizmet veriyor. Burada yem fabrikamız vardı, daha sonra Eskişehir'de bunun entegre tesislerini uygulamak için süt fabrikası yatırımını yaptık. Şimdide Ülkemizin büyük sıkıntılarından biri olan hayvancılıkla ilgili yatırımlarımızdan ilkini Kütahya'dan başlatmak üzere buraya geldik” dedi.
Bununla ilgili kurulmuş olan Tarım Kredi Dumlupınar Hayvancılık ve Gıda Yatırım A.Ş şirketinin bugün tescil edilmiş olacağını açıklayan Malyemez; “Bu Şirketimizin çalışma konusu hayvancılığın damızlık üretiminin burada geliştirilmesinin yanında, Ülkesine, milletine bağlı olan bu yöre insanına da gelir düzeyinin bir miktar daha artırabilmek için onlarla beraber hayvancılığın geliştirilmesi onlara kendi yörelerinde kendi evlerinde hayvancılıkdan daha fazla gelir elde etmenin yöntemlerini bulabilecek onlara danışmanlık yapabilecek ve aynı zamanda da bir çiftlik kurabilecek şirketimizi bugün burada kurmuş bulunuyoruz. Belki ön çalışması biraz uzun sürdü ama bundan sonraki çalışması tahsis edilecek yerler konusundaki işlemlerde hızlı bir şekilde biterse çok kısa süre içinde Kütahya ve Kütahyalılar daha fazla gelirden hak kazanacaklardır. Bu şirketin hem Ülkemize hemde Kütahyalılara hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.
Kütahya, Tarım potansiyelinin bu önemli proje ile daha da büyüyeceğini öğrenmiş olduklarını ifade eden Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay; “Bugüne kadar geri planda çok ciddi çalışmalar yapıldı. Özellikle buradan sayın valimize, İl Genel Meclisimize yapılacak olan yatırım için yer tahsisi konusunda gösterdikleri çaba için teşekkür etmek istiyorum. Kütahya'mız belki de bölgede en büyük yatırımlardan birini ev sahipliği yapacak. Tarımla ilgili bu anlamda Tarım Kredi Kooperatiflerinin de ilk örnek yatırımı gerçekleşmiş olacak. Bu proje Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu özellikle güncel hayvancılık potansiyeli açısından önem taşıyan büyük çaplı bir hayvancılık projesi. Bölge halkına da çiftçimize de örnek teşkil edeceği için ayrı bir önemi var. Bu projeye katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yapılan ziyarette Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Oktay Malyemez, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, Ak Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com