Kütahya'da ''Her Köye Bir Su Tankeri'' projesi

Kütahya'da ''Her Köye Bir Su Tankeri'' projesi
Orman Bölge Müdürlüğü, il merkezi ve bazı ilçelerde 26 köye daha su tankeri teslim etti

Orman Bölge Müdürlüğü, il merkezi ve bazı ilçelerde 26 köye daha su tankeri teslim etti
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünün, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında yürüttüğü ''Her Köye Bir Su Tankeri'' projesi kapsamında il merkezi ve ilçelerde 26 köye daha su tankeri teslim ettiği bildirildi.
Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, yaptığı yazılı açıklamada, köylerde muhtemel yangınlarda ilk müdahalenin hızla yapılması ve takviye güçler gelene kadar yangının kontrol altına alınmasını gerçekleştirebilmek amacıyla köylere 2,5 tonluk su tankerleri dağıtılmasına devam edildiğini bildirdi.
Son tankerlerin, il merkezi, Simav ve Gediz'e bağlı 6'şar, Tavşanlı'ya bağlı 4, Emet ve Domaniç'e bağlı ikişer olmak üzere 26 köyde muhtarlıklara teslim edildiği bilgisini veren Eryiğit, şunları kaydetti:
''Domaniç'te Ortaca ve Kozlucu, Emet'te Bahatlar ve Karaağıl, Gediz'de Yağmurlar, Kayacık, Çukurören, Saruhan, Vakıf ve Karaağaç, merkezde Yayla, Kirazlıyayla, Çamdibi, Yumaklı, Eskiyüreğil ve Bayat, Simav'da Karapınar, Yakuplar, Yukarıdoğalar, Koyunoba, Eğirler ve Akpınar, Tavşanlı'da ise Ovacık, Karlı, Karapelit ve Kargılı köy muhtarları, su tankerlerini teslim aldı. Muhtarlara tankerlerin kullanımı ve bakımı ile ilgili bilgiler verildi. Bu yıl şimdiye kadar 265 adet kırsal yangın oldu, 45 ev yandı. Dağıtılan su tankerleri ile köylerde yaşanacak ev, samanlık, ahır yangınlarına da müdahale edilebilecek.''
Eryiğit, şimdiye kadar dağıtılan tanker sayısının 40 olduğunu anımsatarak, bu ay 30 tankerin daha teslim edilmesiyle bu sayının 70'e yükseleceğini duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com