Kütahya'da 'kar siperi' tartışması

Kütahya'da 'kar siperi' tartışması
BAZI VATANDAŞLAR KAR SİPERLERİ İÇİN, "TİTİZLİK GÖSTERİLMEMİŞ BİR ÇALIŞMA" DERKEN, BAZILARI DA KARAYOLLARI YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

BAZI VATANDAŞLAR KAR SİPERLERİ İÇİN, 'TİTİZLİK GÖSTERİLMEMİŞ BİR ÇALIŞMA' DERKEN, BAZILARI DA KARAYOLLARI YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ


Kar ve buz tehlikesine karşı Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Kütahya-Afyonkarahisar yolunun belirli bölgelerine konulan 'kar siperleri', tartışma konusu oldu. Bazı sürücüler siperlerin boyunun normal olduğunu, bazı vatandaşlar da yetersiz olduğunu söyledi.
Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Kütahya Karayolları Şefliği tarafından Kütahya-Afyonkarahisar yolunun Pusan ve Aykırıkçı köyleri arasına 2 metre yüksekliğinde çelik tel üzerine PVC'den yaklaşık 5 kilometrelik kar siperleri konuldu. Çalışmanın tamamlanmasıyla sürücülerle bölgedeki esnaf arasında 'seviye' tartışması başladı. Sürücüler, 'Karayolları karlı ve fırtınalı günlerde araçların yollarda kalmaması için siperler yapmış. Bu çok yerinde bir hizmet. Öyle zannediyoruz ki, önümüzdeki günlerde buradan geçen sürücüler artık yolda kalmayacak. Yetkililere bu örnek çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz' dedi.
Bölgede esnaflık yapan bazı vatandaşlar ise, kar siperlerinin bazı kesimlerinin yol seviyesinin altında kaldığını belirterek, 'Siperlerin boyları 2 metre yüksekliğinde olmasına rağmen, bazı bölgelerde yol seviyesinin atında kalıyor. Bu çalışma yapılırken titizlik gösterilmemiş. Yol seviyesinin yüksek olduğu kesimlerde siperlerin boyu en az 3 metre civarında olmalıydı. Yol seviyesinin altında kalan kar siperleri sürücülere fayda değil, zarar verecektir. 2 metrelik yükseklik normal ama yaklaşık 2-3 kilometrelik bölümde yol seviyesi siperlerle eşit. Durum böyle olunca kar siperleri görüntüden ibaret kalıyor' diyerek tepkilerini dile getirdi.
Maliyeti açıklanmayan çalışmayla kış aylarında araçların sık sık mahsur kaldığı Kütahya-Afyonkarahisar yolunda tipide kar yığılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.
Kar siperlerinin inşaatında çok sayıda mühendisin görev aldığını belirten Karayolları Kütahya Şefliği yetkilileri ise, bu çalışmada herhangi bir hatanın söz konusu olamayacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com