Kütahya'da Karayollarına Rekor Ödenek

Kütahya'da Karayollarına Rekor Ödenek
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, 2008 yılında Kütahya'da karayollarının yapımı için 29 milyon 532 bin TL ödenek ayrıldığını belirterek, bunun Cumhuriyet tarihinde bir

 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, 2008 yılında Kütahya'da karayollarının yapımı için 29 milyon 532 bin TL ödenek ayrıldığını belirterek, bunun Cumhuriyet tarihinde bir rekor olduğunu söyledi.
Kinay, yaptığı açıklamada, yapılan duble yollarda Kütahya'ya ulaşımın daha da kolaylaştığını belirtti. Kinay, '2008 yılında karayolları için 8 milyon 500 TL ödenek ayrılmıştı. Yıl içerisinde gayretlerimizin sonucu ek ödeneklerle birlikte bu 29 milyon 532 bin TL'ye ulaştı. Bu rakam Cumhuriyet tarihinde bir rekor. Söz konusu ödeneğin tamamı yıl içerisinde harcanarak Kütahya'ya ulaşımın daha da kolaylaşması sağlanmıştır' dedi.
2009 yılında karayollarının yapımı için 1 milyon 900 bin TL ödenek ayrıldığını ifade eden Kinay, 'Ödeneğin en az 5 kat daha artırılması için yoğun bir çalışma içerisindeyim. İnşallah ek ödeneklerle 2008 ve 2009 yılları Kütahya için karayolları bakımından hamle yılı olacaktır' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com