Kütahya'da KPSS'ye 26 bin kişi girdi

Kütahya'da KPSS'ye 26 bin kişi girdi
Ülke genelinde dün gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavına Kütahya'dan 26.000 kişinin katıldığı bildirildi.

Ülke genelinde dün gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavına Kütahya'dan 26.000 kişinin katıldığı bildirildi.
ÖSYM Başkanlığından daha önce yapılan açıklamaya göre de; uygulama esasları gereği sınava katılan adaylara sınav sırasında ihtiyaç duyacakları kalem, silgi, kalem traş, peçete ve şekerleme ile duvar saati sınav salonlarında hazır bulunduruldu.
Bu nedenle sınava katılan adaylar sınava gelirken her türlü çanta, cep telefonu, metal nesne, her türlü elektronik ve mekanik cihaz, küpe, aksesuar, çağrı cihazı, kolye, ateşli silah, metal para, broş, bluetooth vb. malzemelerin yanı sıra kalem, silgi, kalem traş, peçete, şekerleme ve saat gibi malzemeleri de yanlarında bulundurmadan sınav salonlarına alındılar.
Adayların sınava gelirken yanlarında sadece 'Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi', 'Nüfus Cüzdanı veya Pasaport olarak Özel Kimlik Belgesi' ve son altı ay içinde çekilmiş 'Bir adet vesikalık fotoğraf bulundurdular.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, dün gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınavı için önlemler alınması amacıyla kurum ve kuruluşlara talimat göndermişti.
Daha önce göderilen talimat yazısınd, tüm ülkede olduğu gibi Kütahya'da da yapılacak KPSS Ortaöğretim Önlisans sınavına yaklaşık 26 bin kişinin katılacağı belirtilmişti.
Sınav günü belediye hoparlöründen çok hayati konular dışında anons yapılmayacağı ifade edilen yazıda, sınava giren adaylara ve normal vatandaşlara şu isteklerde bulunulmuştu:
''Sınav günü klakson çalınması, çay bahçelerinden veya diğer umuma mahsus yerlerden ve araçlardan çevreyi rahatsız edecek düzeyde müzik yapılmaması sağlanacaktır. Sınav günü sabahtan itibaren sınav sonuçlanıncaya kadar sınav yapılan okullar çevresindeki inşaat faaliyetleri durdurulacak, yol güzergahlarına çok yakın olan şehir içi sokaklarda trafik gürültüsü engellenecektir. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce sınav merkezleri ve yol güzergahları ile sınav yapılan okullar çevresinde sıkı güvenlik önlemi ve trafik denetimi uygulanacaktır. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğünce sınav süresince gerekli sağlık tedbirleri alınacaktır. ÖSYM'nin kriterleri doğrultusunda adaylar sınav salonlarına alıncak.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com