Kütahya'da Kuvvetli Yağış Uyarısı

Kütahya'da Kuvvetli Yağış Uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Kütahya ve çevre illerde ayrıca Türkiye'nin büyük bölümünde beklenen yağışların kuvvetli olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Kütahya ve çevre illerde ayrıca Türkiye'nin büyük bölümünde beklenen yağışların kuvvetli olacağının tahmin edildiği belirtildi.
Türkiye'nin büyük bölümünde beklenen yağışların bazı bölgelerde kuvvetli olacağı tahmin edildiği açıklanarak, yağışların Türkiye'nin büyük bir bölümünde başlayacağı tahmin edildiği vurgulandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinde görülecek yağışların; bugün sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve İstanbul Anadolu Yakasında, öğle saatlerinden sonra ise Isparta, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.
Yağışların, sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve İstanbul Anadolu Yakasında, öğle saatlerinden sonra ise Isparta, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği açıklandı.
Rüzgarın; güney ve iç bölgelerde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamya göre Ege Bölgesinin bugünden itibaren çok bulutlu olacağı bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edildiği açıklandı. Yağışların; bugün öğle saatlerinde Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın ise güney ve batı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) eseceği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com