Kütahya'da minikler için okul zili çaldı

Kütahya'da minikler için okul zili çaldı
Kütahya'da, ilköğretim birinci sınıf ile anasınıfına kayıt yaptıran öğrenciler "Uyum Programı" çerçevesinde ders başı yaptı.

Kütahya'da, ilköğretim birinci sınıf ile anasınıfına kayıt yaptıran öğrenciler 'Uyum Programı' çerçevesinde ders başı yaptı.
Kütahya'da, 2011-2012 eğitim öğretim yılı için okula başlayan birinci sınıf ve anasınıfı öğrencileri için ders zili çaldı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kütahya'da da okulla yeni tanışan miniklerin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Birinci sınıf öğrencileri yaklaşık 3 ay süren yaz tatilinin ardından anasınıfında yeni arkadaşlarına kavuşurken, anasınıfına yeni başlayan minikler de okulla bu yıl ilk kez tanıştı. İlk önce okul bahçesinde anne ve babaları ile toplanan minikler daha sonra çalınan ilk ders zili ile yeni velileri ile sınıflarına gittiler. Sınıflarına anne ve babaları ile birlikte giren öğrenciler, ilk ders gününde ve ilk derslerinde sıralarına anneleriyle oturdular.
2011-2012 eğitim öğretim yılı resmi olarak 19 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayacak. Eğitim-öğretim yılının birinci yarısı 20 Ocak 2012 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihleri arasında yapılacak. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve ders yılı 8 Haziran 2012 Cuma günü sona erecek.

MİNİK ÖĞRENCİLERİN OKUL HEYECANI
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla 2006 - 2007 eğitim ve öğretim yılında uygulamaya koyduğu ''uyum programı'' kapsamında okula kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencileri ile ana okul öğrencileri için ders zili çaldı.
Alınan bilgiye göre, bu uygulamayla çocukların okula adaptasyonlarının sağlanması, okul kaygısının giderilmesi, öğretmenine güven duyup günlük akışa uyum sağlaması, oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıması, okul kurallarını öğrenmesi, aynı zamanda evine güvenle gidip gelme eğitimi alması ve okula iyi bir başlangıç yapması amaçlanıyor.
Bu kapsamda veliler çocuklarıyla okullara gitti. Öğrencilerin de heyecanlı olduğu görüldü.
Uyum programının başlaması nedeniyle Atatürk ilköğretim Okulunda minik öğrencilere ve velilere hitaben konuşan Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Cemil Işık, yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Daha sonra anne ve babalarıyla okullarına giren minik öğrenciler öğretmenleriyle tanıştı. Bu arada minik öğrencilere ve velilere okul idaresi tarafından ikramda bulunuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com